Cape Town clubbing – reportáž.

Nepovažujem sa zrovna za fanúšika štýlu drum and bass a aj časy, kedy som hopsal v U.clube na old school jungle sú dávno preč. No odola trojici Blupcat, Larry a Kato s doprovodom MC Greenie a tiež schratchingom dja Jazzyho som naozaj nevedel. Ale pekne po poriadku.

Akcia začala ako obyčajne o 21.00 a po tom neskutočnom slnku, ktoré vonku počas celého dňa pálilo som mal chu zosta radšej niekde pri vode, no situácia sa náhle zmenila a tak som už po zotmení stepoval pri afrických bubníkoch, ktoré pred klubom Stará Pekáreň vítali prvých hostí.

Prvých návštevníkov vítali svojim exhibičným vystúpením dji Larry a Jazzy, ktorým však ako sa na každú riadnu exhibíciu patrí nikto netancoval. Lepšie to bolo pri nástupe českého drum and bassového kráľa Koogiho, ktorý nielenže pritiahol na parket prvých ľudí, ale aj ukázal, že drum and bass má aj iné podoby, než na akú sme zvyklí od tunajších djov.(Aj keĎ možno to bolo iba tým, že na tieto akcie nechodím tak často!?).

Nástup hlavného hosa večera Nubiana bol ohlásený na jednu hodinu ráno, čo sa však kvôli jeho zažívacím problémom nakoniec o pár minút posunulo, čo sa neposunulo, bola zábava, ktorá sa vtedy dostala k samotnému vrcholu. Parket sa celkom naplnil a všetky telá sa vlnili v šialenom tempe. čo doda? Každý z vás zažil už stokrát a aspoň stokrát ešte zažije ten pocit, keĎ skáčete do bezvedomia a tričko máte už takmer úplne mokré. Mne sa do tohto výborného opojenia hudbou pribral jeden problém z neustále sa vyzúvajúcou teniskou, no ani to ma neodradilo, aby som zavŕšil tento večer absolútnym happeningom v strede parketu. Tí čo boli , vedia svoje…

Záver patril banskobystrickej trojici djovi Blupcatovi a vjom Braňovi a Nasti z Mental Design. Ako to vyzeralo sa ma však nepýtajte, pretože si to naozaj nepamätám. To, že sa hralo o hodinu dlhšie ako sa malo a že drum and bass na Slovensku je zrejme oveľa silnejší, než si mnohí myslia už asi dodáva nemusím. Každopádne to však bol veľmi príjemný večer, o čom sa presvedčíte aj z fotiek už čoskoro…

Váš PartyBoy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*