C.sound – New Faces.

C.sound je jednočlenný projekt, ktorý má existuje už pä rokov. Autorom je Csaba a pôvodne bol bubeníkom v klasickej kapele s názvom Sticky Fingers. S elektronickou hudbou ho zoznámil až kamarát Dunčo(Markus Nemczik). Ten ho naučil pracova s programom Fasttracker a potom už išlo samo.

Ďalšia zastávka znamenala nauči tvori na programoch ako Fruity loops, či dnes známy Reason. Na konečnú úpravu používa Soundforge. Rôzne kliky a puky v samploch edituje cez Cool Edit. Autor veľmi dbá na kvalitu samplov, sahuje si ich zo sequencera Yamaha RX1 a niečo aj z internetu alebo sampluje sám. Potom však vždy nasleduje dlhá úprava, aby sampel znel presne tak, ako má.

Csaba svoju hudbu opisuje ako mix elektroniky pohybujúcej sa od housu až po breakbeat.
Na CD, ktoré nám priniesol má jeden track so živou gitarou a spevom, čo len dokazuje, že sa nebráni naozaj ničomu.

Jeho hudba je naozaj výborná. Ak neveríte vypočujte si ukážku v našej sekcii MP3. Track s názvom ZULAH a vznikol na základe vypočutia albumu Rhythm & Stealth od Leftfield. Táto pesnička vraj bola vybraná aj do reklamy Tommy Hilfiger, takže nie sme sami, ktorým sa to páči. Ak sa zapáči aj vám kontaktujte ho na email : csabazz@hotmail.com

text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*