Breakbeat v Spojke!

X.MORPH

Začínal poslechem rockové muziky tvrdšího ražení (včetně založení vlastního HC projektu), z které přešel někdy kolem roku 93 k čistě elektronické muzice. DJingu se začal věnovat v roce 2000 a to stylúm, které mu v Brně nejvíce chyběly – jungle/drum`n`bass a breakbeat. Těmto stylúm se věnuje v celém jejich spektru, od klidnějších věcí (intelligent/chillout) po tvrdší a tanečnější určené především na taneční parket. Jeho DJské sety by se daly charakterizovat jako směs svižných, zábavných a zvukově propracovaných trackú podpořených plynulými a přesnými mixy.

Mezi jeho oblíbené labely patří např. Urban Takeover, Intercom, Audio Blueprint, nebo produkce holandských Tripple Vision (Dreazz, Falcon, apod.).

DJe X.Morpha jste měli možnost slyšet v klubech po celé republice, např. XT3 (Praha), Planet (Ostrava), Alcatraz (Třinec), Perpetuum (Brno), Depo9 (Olomouc), Liquid (Liberec), AMC (Jihlava), Klacxon (Litoměřice), nebo na prestižním open air festivalu Hradhouse 2001 a 2002.

V rámci svých djských aktivit nahrál několik demosetú, které byly s úspěchem recenzovány v časopisech TripMag a Bassline (v čísle 06/2002 byl uveřejněn i rozhovor). MP3 verzi jednoho z posledních demomixú (01.02. bass mix) najdete ke stažení na stránkách brněnského sdružení Redrum: http://redrum.rave.cz.

KAPLICK

Vlastním jménem Martin Kappel, 25 let. Začal hrát v roce 1998 spíše downtempo a breakbeat. Po nešastném odcizení všech desek nastává naprostá specializace na breakbeat ve všech jeho podobách. Přesto se v jeho DJ setech dá nalézt i trocha rovného beatu. V současnosti připravuje s Josefem Sedloňem pořad výhradně zaměřený na breakbeat na pražském Radiu 1, nazvaný Breakbeat Conference, stejně jako série čistě breakových parties, pořádaná jeho domovskou agenturou Lighthouse. Jako DJ hrál na akcích v podstatě skoro se všemi zahraničními breakbeatovými hvězdami, které se do čech podívaly – výčet obsahuje jména jako Adam Freeland, Rennie Pilgrem, DJ Hyper, Lee Coombs, Koma + Bones, Aquasky vs Masterblaster, FC Kahuna … Úplnou novinkou je květnové uvedení do provozu portálu breakbeat.cz, za kterým stojí jako jeden ze zakladatelú spolu s DJem Saku.

_s_p_o_j_k_a_

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*