Booomerang 20

Najväčšia a najznámejšia slovenská akcia počas svojej histórie viac krát menila miesto konania a naposledy zakotvila v priestoroch bratislavskej Incheby. KeĎže priestor sa osvedčil, stane sa miestom konania aj tohto jubilejného 20. vydania. Akcia, ktorá bola pôvodne zameraná hlavne na Slovensku najpopulárnejší štýl – techno, sa postupom času otvorila aj iným žánrom a momentálne sa dá poveda, že práve táto žánrová rôznorodos je jej najväčším benefitom. Inak tomu samozrejme nebude ani teraz. Program je rozdelený na 3 floory. Ten najväčší bude samozrejme patri technu.
Najväčším ahákom bude vystúpenie holandského dj-a Stevea Rachmada , známeho aj pod menami Sterac, Ignacio alebo Black Scorpion. Jeho vystúpenia patria medzi top tech zážitky a tak dúfame že skvelé publikum ho vyhecuje minimálne k takému výkonu aký predviedol pred časom na viedenskom Gazometry. Konkurova sa mu bude snaži 21. ročný švéd Grovskopa. Mladík z Malmoe patrí ku generácii severanov ktorej bez obáv môžu Cari Lekebusch a Adam Beyer zveri štafetu švédskeho techna najvyššej kvality. Jediným zástupcom českej školy bude Dj Afix. O jeho kvalitách svedčí aj to, že na svojej rezidentnej noci v klube Vagon (Havlíčkúv Brod) si už zahral s takými menami ako Female, Function, Makaton či Christian Wunsch. Domácu scénu budú zastupova stálice. Tibor určite predvedie svoje umenie z Final Scratch a Dalo bude ma určite pripravenú aj poslednú produkciu svojho labelu Olga+Jozef alebo PVC.

Ďalším miestom kde to bude vrie bude určite floor venovaný drum and bass. I tu je pre vás pripravená špecialita. Anorganik je meno producenta o ktorom v MaĎarsku hovoria že „je jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší.“ J produkcia jeho labelu Subscope sa uchitila i za hranicami jeho vlasti o čom svedčí i fakt že o remixovanie jednej z jeho skladieb sa prihlásila nórska super star Teebee. Za spomenutie stojí i fakt že pri jeho živom vystúpení mu bude sekundova i živý bubeník, a také niečo na Booome ešte nebolo !!! O zvyšok sa postará vedúca sila tejto scény na Slovensku, teda zoskupenie Drumatique, ktoré nastúpi v najlepšej zostave : Galagha&Gabanna&Blupcat& MC Aktiff.

Chill out floor bude asi hudobne najpestrejší. Hra sa bude house, ambient i elektronika. Headlinerom je tu na živo vystupujúci projekt Tygrics z Budapešti. Ich produkcia, ľahko ovplyvnená hudbou vydavateľstva Warp sa bude strieda s dj-ským umením Artieho (CZ),Baltazara a Phunk Air.

Akcia sa ako obyčajne začína o 21.00 a trva bude do 06.00. Oficiálna after párty sa uskutoční v priestoroch bratislavského U clubu, kde prítomných dorazia Benelux DJs a majster Dalo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*