Bicie a bassy 04 : Tlačová Správa

Bicie a bassy 04
16.11.2002
WAVE, Hlavná 121, Prešov

DJ KOOGI
/shadowbox.cz_praha/

Koogi je bezpochyby považovaný za najaktívnejšieho nekorunovaného kráľa českých drum ‘n’ bassových DJs. Temná nálada a tvrdos jeho lámavých beatov môže by pre poslucháčov pohybujúcich sa mimo junglovú a dnb scénu až šokojúce. Koogi je vo svojich mixoch dokonalý, ale rovnako tak zvukovo neúprosný. Popri hraní v čechách a na Slovensku, stíha riadi projekt ShadowBox, ktorý zahrňuje internetové stránky www.shadowbox.cz, program v Rádiu 1, v ktorom hostil napríklad britských Usual Suspects, a parties, na ktorých vystúpili také mená ako napríklad Ed Rush, Total Science, DJ Die, Reality či Kemal. Ďalej spolupracuje s EastBase a s labelom EastAuthentic. Ako prvý drum ‘n’ bassový DJ namixoval CD pre časopis TRIPMAG (teraz už X-MAG). často vystupuje v tandeme s DJ-kou IM Cyber, s ktorou pred dvoma rokmi namixoval CD pre časopis EXIT, taktiež pred dvoma rokmi začal (tak ako slečna Cyberová) hráva príležitostne techno.
Každý rok mieril do Holandska, kde ho zastupovala agentúra Zelva Promotion, kt. mu orgnizovala hranie napr. v Amsterdame. Okrem iného spoločne s Ohm Square prejazdil Nemecko a Švajčiarsko.
Medzi Koogiho najobľúbenejšie labely patrí Metalheadz, Soul:R, Commercial Suicide, najobľúbenejší producenti: Photek, Calibre, MIST, Optical, Mathematics, a medzi jeho najobľúbenejších DJs patrí napr. Marky alebo Ed Rush.

DJ LIXX
/drumatique.sk_trnava/

Tohto mladého, dnes len 19 – ročného chalana k djingu v roku 2000 priviedla neodmysliteľná spätos s domácou klubovou scénou. Drum’n’bass bola jasná voľba. Po začiatkoch v lokálnych kluboch v okolí Trnavy a hraniach na afterparties bol pozvaný bookingom Drumatique na Doubledecker Voodoo. Nasledovalo niekoľko hraní v bratislavských kluboch (Duna, Propeler, U.Club) a začlenenie sa do radov Drumatique. Hranie v susedných čechách nenechalo na seba dlho čaka, a tak absolvoval niekoľko hraní v Prahe, Brne a na Morave. Koncom roka 2001 rozbehol šnúru vlastných malých dnb akcií v Trnave (BEATZ), na podporu tamojšej dnb scény, kde vystúpili mená ako IM Cyber (CZ), Ja-Ne (CZ), Romana (CZ), Buelighter (CZ) a množstvo domácich DJs.
V súčastnosti má za sebou vystúpenia s DJs a MCs ako Optical (UK), RymeTyme (UK), JB (UK), Matt (AT), D.Kay (AT), Waxvax (PL), Deckflash (HU) a s mnoho daľšími… Ako sám vraví: &quotDrum ‘n’ bass na party musí by predovšetkým čo najviac pozitívny a vyžarova poriadnu dávku energie!”… Momentálne jeho favoritmi sú A.Sides, Total Science, Roni Size alebo Concord Dawn.
Viac informácií o ňom môžete nájs aj na jeho domovskej web stránke www.lixx.host.sk.

DJ KIARA
/dnb.sk_prešov/

Po dlhom hudobnom a rôznorodom vývoji sa 22 – ročná Kiara dostala pred pár rokmi k tanečnej klubej scéne, z ktorej jej najviac ulahodil práve drum ‘n’ bass. Na akcie sa chodila z počiatku len zabáva, ale postupom času ju DJ-ing začal fascinova a zaujíma čoraz viac, a tak väčšinu času prestála práve pri DJ-ovi, ktorého pozorne sledovala. Dostala neodolateľnú chu by aj na tej druhej strane – za gramofónmi – a tak pred necelým rokom (konkrétne koncom novembra 2001), sa vĎaka prešovským techno DJs po prvýkrát postavila za gramofóny. Medzi Kiarine obľúbené labely patrí Renegade Hardware, Ram Records, Cylon Recordings… Dáva prednos skôr nadupanému, rýchlemu a burcujúcemu hard-stepovému drum ‘n’ bassu, ktorý núti ľudí pretancova bez prestávky celú noc. V jej setoch môžte počut Dylana, DJ Inka, Ram Trilogy, Moving Fusion, Total Science, Bad Company či Anta Milesa. Počas svojho zatiaľ krátkeho hrania stihla absolvova hranie v Starej ¼ubovni, Prešove, Skalici a v Bratislave na augustovom BeeFree či v U.clube.

DJ ORIGHAMI
/prosac.sk_prešov/

Vo svojich 26 – tich rokoch sa k DJ-ingu dostal podobne ako jeho sestra Kiara. Nápad a chu to skúsi aj za gramofónmi ho taktiež pochytila niekedy koncom novembra 2001. Krátko na to, si kúpil &quotojazdené” gramofóny a zopár prvých vinylov. Prednedávnom sa stal členom novovzniknutej prešovskej dnb crew – Prosac. KeĎže v Prešove okrem techna a housu, drum ‘n’ bass nemal žiadne miesto a históriu, v polovici augusta 2002 sa spolu so svojou sestrou Kiarou a za pomoci klubu WAVE rozhodli usporadúva malé drum ‘n’ bassové večery (bicie ‘a’ bassy), na ktorých sa zatiaľ stihli predstavi DJs ako Lixx, Proppa či Kridian alebo Snippah so svojím skvelým live actom. Orighami obľubuje skôr ľahko stráviteľný drum ‘n’ bass a vokálové &quotspievanky”. Medzi jeho obľúbencov patrí napr. veselé JuJu (Phuturo Recordings), Ant Miles, Danny C a mnoho Ďalších…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*