Avril – Rozhovor.

Jak ses vlastně dostal ke spolupráci s F Comem, bylo to těžké?

Lehké, stačil mi talent :))

Z tvého alba mám pocit, že je ovlivněné muzikálovou hudbou. Jaký máš vztah k/ muzikálúm?

Mám hodně rád filmovou hudbu a muzikály, nejvíce ten od Michela Legranda. Nevědomky, ale přesto mě ovlivnily. Muzikály totiž ukazují život – mohou být kouzelné, veselé atd. Většina vypráví příběh vnitřních a vnějších stavú postav. člověk nepotřebuje příliš představ, aby pochopil příběh. Stačí jen trochu intuice a dostane se do děje. Pro mě je hudba dějem mého života a proto se snažím ji zaznamenat. Navíc se mi líbí obrazové vyjádření hudby, které muzikál umožňuje.

Tvoje verze French Kiss se opravdu povedla, skladba má konečně grády a je to vúbec jedna z nejbláznivějších předělávek, jaké jsem kdy slyšel. Má tak silný erotický náboj, až spíš púsobí jako sex mezi dvěma lidmy, než nevinný polibek. Co tomu všemu vlastně předcházelo?

Jednou po party v klubu Pulp se u mě ve studiu stavila moje známá. Poslechla si úvod mé skladby, v níž je slyšet mlaskání. To jí moc zaujalo, zvl᚝ když věděla, že jde o zvuk mých úst. Udělal jsem jen úvodní smyčku a pak jsme se do toho pustili. Celé to byl velký úlet jako vášnivý &quotfrancouzký polibek”, ale po čase mi přišlo, že tomu schází smyslnost. Po našem příjemném zážitku jsem pokračoval sám. Zavřel jsem se na dva týdny doma, vypnul telefon a začal makat na téhle divočině… udělal jsem takový transový nájezd, ale vyhnul jsem se plynulosti houseového rytmu… chtěl jsem dosáhnout nekontrolovatelných pohybú…

Máš na albu několik hostú, jak se ti s nimi spolupracovalo?

Spolupracoval se mnou Marc Collin a pět dalších žen, jsou to spíš moji kamarádi. Mohli vystupovat jako speciální hosté jak je to u kolegú obvyklé. Já jsem chtěl, aby šlo o mé vlastní skladby a oni mi k tomu dopomohli. Navíc jsme se při práci hodně sblížili, což nám pomohlo nájít společnou řeč ke společné práci. Bylo to napínavé, vždy se stalo něco neočekávaného, ale společně nás to všechny vzalo.

Slyšeli jsme o tvých koncertech, chystáš se na turné k albu?

Jasně, na podzim snad přijedu na východ společně se třema šílencema!

Jak jsi se dostal k elektronické muzice?

Od děství jsem hrál na rúzné nástroje, ale ne klasiku. Nejvíc mě bavila kytara. Později jsem hrál v punkových kapelách… ale to nebylo ono. Po nějaké době jsem objevil album projektu LFO. V Bordeaux právě začaly první rave party a my s kámošema museli být samozřejmě u toho. Hned jsme zkoumali odkuĎ asi berou tyhle šílený zvuky. Pár let na to jsem prodal svou kytaru Gibson ročník 1967 a místo ní si koupil sampler Akai. Novináři tuhle věc s kytarou často zmiňují. To by tak bylo, kdyby zjistili, že jsem si v poslední době koupil hromadu starých kytar :)))

Jaké máš oblíbené umělce?

Je jich opravdu hodně… ti nejoblíbenější jsou ze 60. a 70. let. Například staré album Bowieho Ziggy Stardust umím celé nazpamě (i pozpátku), ale s jeho novinkou to už bude asi slabší… Víc mě baví 70. léta. Určitě bych se nikdy nesnažil znít přesně stejně, protože by mě to nebavilo. (Myslím si, že i Phil Spector se sotva snažil znít přesně v duchu 50. let.) Mám rád postoje a kvalitu hudby, aranže.. Zmínil bych ještě lidi jako Robert Wyatt, The White Noise, Michel Polnareff, Brigitte Fontaine, Michel Legrand, Herbie Hancock. Je skvělé nechat se ovlivnit těmito lidmi, ale nevykrádat je. Lidé potřebují čerstvý vzduch a možná právě ten najdou v mé muzice…

Chodíš stále do klubú?

Na to vem jed!! Já se narodil v klubu…

Co si zrovna pouštíš doma?

Mám oblíbený jeden white label. Ani nevím kdo mi ho dal a kdo ho spáchal… Je příjemný, instrumentální. Snad je to od DJ Chloé. Právě ona pro mě udělala moc hezký remix mého nového singlu The Date.

Jaké máš plány do budoucna?

TURNÉ! HLASITÉ! ŠÍLENÉ! Potom mě čeká nějaká hudba k filmu a jedna video hra. Ale teĎ se vše zdá být ještě velmi daleko. Chci se soustředit na vlastní tvorbu, prioritou bude asi má další deska.

Budeš mít vlastní webové stránky? Jak často používáš internet ?

Jasně, internet používám velmi často. Dříve jsem rád stahoval přes programy typu Napster, ale začínají být čím dál tím míň spolehlivé, je to ostuda… Mám v plánu své vlastní stránky. Existuje mnoho zajímavých komerčních stránek umělcú, ale mé budou jiné…!!!!

Jaké máš oblíbené filmy?

Nebe nad Berlínem, Glissements Progressifs du Plaisir, Alain Robbe-Grillet (1973) (aka Progressive Slidings of Pleasure), Belle de Jour (Bunuel) (1973), Vesmírná Odysea 2001 a všechny filmy Davida Lynche.

Oblíbené rozhlasové stanice?

Radio Nova vysílá nejlepší hudbu v Paříži. Skvělý lidé, kreativní, inspirující a navíc dělají výborné párty.

Už jsi byl někdy v české republice?

Ještě ne. Ale rozhodně to brzy napravím, kámo 🙂

text: Tvyks

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*