Artattack: Repríza 1

Ale pozrime sa na poslednú akciu spod hlavičky chalanov z Trial Team-u, mojich dobrých priateľov Borisa a Tomáša (ktorým patrí veľký rešpekt!!!) pekne poporiadku. Bohužiaľ sme na miesto činu dorazili až vo večerných hodinách a to bol už miestny pub Koník plný ľudí, chtivých vzhliadnu rozcvičujúcich sa bboys pri kvalitnom exhibičnom battle.

Po chvíli sa to celé začalo. Kotol plný bboys sa pustil do zahrievaciehom kola. Súkali z rukáva jeden trik za druhým a do rytmu im hral dj Hlavolam. Niesom síce exprd na break, ale pozera sa naozaj bolo načo. Po nich prišiel rad na nežnejšie polovičky – dievčenskú skupinu FLAVA, ktoré prvý krát reprezentovali svoju krjú na krupinskej pôde. Bolo vidie, že dievčence majú všetko pevne pod kontrolou. Ritkami vrteli ako sa patrí, úsmevom nešetrili a tak si nejeden krát vypočuli za svoj taneček burácajúci potlesk a výkriky ľudí, ktorých už bolo v tej dobe v tamojšom podniku neúrekom.
Podľa informácie, ktorú som získal od organizátorov bolo na akcii viac ako 450 ľudí. čo si myslím nieje práve najmenej na Krupinu, ktorá má dohromady približne 8.000 obyvateľov. K tomuto číslu však dopomohla aj slušná návštevnos ľudí z blízkych i vzdialenejších miest: Zvolen, Banská Bystrica, Prievidza, Žilina, Ružomberok a neviem ešte odkiaľ všade.
Na pódium nastúpili prví zabávači. Var rozprúdila formácia okolo Gulosa z Malaciek zvaná tiež Potrok, ktorej mp3 vám ponúkame k vypočutiu v našej sekcii AUDIO. Bolo vidie, že ich hudba nieje domácemu divákovi úplne neznáma a musím prizna, že môj obľúbený refrén &quotPohľad na svet cez filter davu” som si zakričal aj ja. Pod chvíľou som si odbehol von obzrie zblýska joint, na ktorého ma pozvala partia zo Zvolena a tak som nestihol Fikusa.
Prišiel som až na žilinskú crew Represia. Názov síce neprezradil nič, ale chalani nakoniec milo prekvapili a to myslím nie iba mňa. Neskôr mi chlapča zo Žiliny vysvetlilo, že ide o spojenie viacerých emsís, medzi ktorými boli tiež známejší (ale stále málo známy) Richard a Lopez. Po nich som sa trošíčku vtesnal do davu medzi dievčence zo Zvolena. Musím sa prizna, že som určitý čas vôbec nevnímal pódium.
Záver patril, ako inak zlatej perle stredného Slovenska. Mnou už toľko ospevovaný AD z Prievidze. Mladík, ktorého stred miluje a západ nechápe… Presne na túto tému sme sa rozprávali s priateľom Chozem. V Krupine AD spraví šou a ľudia šalejú, ale keby prišiel do Bratislavy, neviem neviem či by ľudia odpadli a určite to nebude tým, žeby chlapík nevedel urobi kvalitnú šou. Ale spä k jeho vystúpeniu.
Ako prvý nám zahral do uší svoj najnovší remix svojej starej veci &quotSpoza beatov”, ktorú si môžete takisto vypoču v našej sekcii AUDIO. Podľa mojej mienky ľudia prijali tento remix minimálne tak priaznivo, ako jeho staršieho predchodcu – obrovským hurhajom. Najradšej mám, keĎ AD v refréne otočí mikrofón smerom na ľudí a tí ho svojím krikom dopåňajú. &quotPovedz mi, kto je tvorca beatov…” Neviem ako pre ostatných, ale pre mňa bol tento nenápadný, skromný chlapík opä vrcholom celej akcie.
Šnúru vystúpení zakončila Séphia zo Zvolena svojou tradičnou a jedinou vecou &quotSep Sep, Sep Sépia. Po nej sa už žúrka rozbehla priamo do cieľa, za gramce sa totiž postavili dji. čierny koláč, inak tiež známy pod prezývkou vinyl načal martinský Janko. Žezlo po ňom prebral skúsenejší a svetazbehlejší dj Vec zo Zlatých Moraviec?! V čase, keĎ dav šalel na track &quotNoc je 1/2″ od Indy-ho a Wich-a sa naša skupina musela bohužiaľ s Krupinou rozlúči. čas je neúprosný a tak sme sa vybrali na cestu domov.
Nemôžem zhodnoti akciu až do jej absolútneho konca. Ale keĎže mi volali chalani z Trial Teamu (organizátori) na druhý deň o druhej poobede, že ešte stále tancujú v pube aj so spokojným majiteľom, predpokladám šastný koniec a Ďalšie pokračovanie, ktoré si nenechajte určite újs!!!

text: artattack.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*