Artattack: MC Opak

1,Na Vybrané z davu máte pesničku s názvom Neskoro v noci, povedz niečo o tomto tracku!
český DJ a producent Emmit nás oslovil, že by chcel urobi vinyl, tak sme mu poslali toto demo. A vyšlo to. Inak má tento track veľmi zvláštnu legendu, pretože úplná prvotina vznikla v roku 98-99. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo. Prvý text som napísal celý sám, neskôr si Blažo prerobil svoju slohu a Marek si svoj text napísal asi deň pred štúdiom. Urobil som na to inú hudbu. Spieva tam iná speváčka a to úplne iný text. A nakoniec sme s Amenom 2 dorobili v štúdiu scratche.

2,Prečo názov &quotNeskoro v noci”?
Je to track o zábave o pohode a dievčatách, čo bola téma, o ktorej ľudia vôbec v textoch nehovorili. častokrát som sa stretol s názorom, &quotSlovenský rap je moc negatívny”. A pravý opak je tento track. Prvé, čo ma z toho tracku napadlo bolo slovné spojenie &quotneskoro v noci”. Od toho sa odvíjal celý text, čo všetko sa môže sta neskoro v noci.

3,Plánujete v Krakalle ešte nejaké zmeny? Hovoril si o možnej zmene názvu.
Názov Krakalla som vymyslel v roku 96. Vychádzalo to zo spojenia Krátkostrelný kalašnikov.Ale treba poveda, že som mal vtedy 16 rokov a pozeral som sa na veci úplne inak ako dnes, čo je konieckoncov logické. Keby som si mal vybra dnes, tak vymyslím opä úplne niečo odlišné. Vyberiem niečo z koreňov hip hopu, alebo v koreňoch svojho života. Veľa ľudí mi povedalo, že im to pripomína vranu, čo mi pripadalo ako vtip. Preto som koketoval s otázkou vymyslenia nového názvu, na ktorý by sme pomaly prešli, ale akosi ma prešla potreba niečo meni. Možno ma to zase chytí, ale teraz nie.

4,A prečo práve Krátkostrelný kalašnikov?
Prvá rapová skupina, od ktorej som mal cd odhliadnuc od kazetových nahrávok bola Naughty by Nature – 19naughtyIII. Oni mali v svojom znaku pálku, čo ma prvotne ovplyvnilo. U nás v tej dobe frčal &quotpostkomunizmus”. Aj dnes sme stále braní ako postkomunistická krajina. Preto kalašnikov. A krátkostrelný malo vyjadri moje myšlienky a pocity, že sa s tým (s hip hopom u nás?!) nedostanem niekam Ďaleko, krátkostrelný Kalašnikov, ale bol strašne dlhý názov, keĎ som ho niekomu povedal, každý sa ma na neho spýtal ešte raz. A tak vznikla skratka, ktorú sme začali použiva prioritne. Kra(Krátkostrelný) kalla(kalašnikov)……….KRAKALLA…

5,čo chystáte do budúcnosti?
Momentálne chystáme jeden projekt, má to by EP. Ale viac o tom ešte nechcem hovori. Bude to každopádne náš tromf…

text: www.artattack.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*