Artattack : MC Dano

1, Na Vybrané z davu máte track s názvom “Štát a núti” O čom hovorí?
Je najstarší z trackov, ktoré budú na našom pripravovanom debutovom albume. Je to track, ktorý poukazuje na mentalitu Slováka. Štát a núti robi niektoré veci, ktoré sú nelegálne, pretože ti inak nedá príležitos zarobi si tak ako si pôvodne chcel.

2, Ako postupujete s albumom?
Striedavo tvrdo a potom zas vôbec na ňom pracujeme. S tým, čo sme zatiaľ nahrali sme celkovo spokojní. Máme svoju predstavu, ako by sme chceli aby album vyzeral a dúfam, že to dotiahneme až do finále. Myslím, že sa to aj dos od nás očakáva, že vydáme album, však veľa ľudí okolo nás už svoj album vydalo.

3, Prečo z Názvu stavby odišli chalani z 21?
Bol to iba taký chvíľkový výstrelok, chalani prestali na sebe pracova. Vôbec neprodukovali, uvedomili sme si, že sú tam akoby nasilu. My šiesti sme si všetci rovnocenní ako osoby.

4, A neleziete si už na nervy? Rovnocenní?
Samozrejme, že si lezieš na nervy s každým, s kým si spolu dlhšie. Sú aj dobré časy, aj zlé časy, stále sa striedajú.

5, ¼udia vás už berú ako NS a nie ako Lúzu a Drvivú menšinu. Nevadí vám to?
Mne sa na tom nepáči, že ma ľudia berú ako Názov stavby, pričom ide o šes úplne odlišných ľudí. Niekto niečo povie, a je jedno, či si z Lúzy, alebo z DM proste si ihneĎ zaradený pod názor na NS. Chcem aby ma ľudia vnímali ako jednotlivca chápeš, nie súčas niečoho.

6, Ako by si zhodnotil vývoj NS?
Podľa mňa sa tvorba skvalitňuje, každý na sebe pracuje. MCs zo Slovenska, ktorí ma dokážu prekvapi sú naši chalani. Ešte som nevidel nikoho, pri ktorom som sa chytil za hlavu. Patrika nerátam. To je môj osobný názor.

7, Poslednú otázku máš, ako každý otvorenú. Povedz, čo by si rád…
Ako prvú vec by som spomenul správanie sa niektorých promotérov. Niekto si a objedná, dohodnete sa na cene. Prídeš tam, na akcii je pä ľudí, lebo je za mestom cirkus a on a nechce vyplati v plnej cene. Chápeš nejde o to, aby mi dal peniaze, ale keĎ sa dohodneš na nejakej čiastke tak tá musí plati záväzne. To je predsa vec biznisu a tá by sa mala rešpektova. A druhú vec by som sa rád opýtal – “čo sa deje s hip hopovou komunitou v Bratislave?” Zdá sa mi, akoby sa ľudia už nestretávali tak masovo ako pred časom. Akcie zanikajú, je ich dos, ale poriadna akcia raz za tri mesiace, väčšinou sú to iba desaľudné prepadáky. To je Bratislava? To je hanba! ¼udia by sa mali nad sebou zamyslie. Nechcú da 150.- za akciu, hlavne že dávajú omnoho viac za &quotgres” týždenne. KeĎ ich ten hip hop nezaujíma, nech sa sfetujú ako svine. Rozumieš keĎ ľudia nechodia na akcie, niesu peniaze aby si mohol zveľaĎova hip hop. A plati si všetko sám si donekonečna tiež nemôžem…

text: Artattack.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*