Ade Fenton (advenced rec/uk) : Profil, Rozhovor.

Rodné jméno: Ade Fenton
ADE FENTON (Advenced rec/Uk)

Dj: Ade Fenton
Narozen: nenarozen, stvořen
Start djing: 1991
Resident: Atomic Jam
Styl:perveter :o)
Aktivity: Djing, producent

Od založení svého labelu Advanced a residence v největším anglickém klubu Atomic Jam se Ade Fenton rychle zapsal jako jako jeden z nejzajímavějších a nejžádanějších UK techno DJs, producentú a remixérú. V září 1998 vydal Ade svúj první singl na Advanced – Coded – brutální směs tech-funku , které se dostalo od tisku a médií takového uznání, které předčilo všechna očekávání. Potom rychle následovalo druhé vydání – Immortal – a remix od Space DJz jen upevnili silné postavení labelu. čím více se o zvuku labelu vědělo, tím se adeúv rozvrh více plnil, piluje si svúj styl, což se odráží i v jeho produkci, hraje po klubech a akcích po celé Evropě, Africe, Austrálii a Asii. Vydání zásadního Perverter EP na velmi ceněném labelu Bena Longa Potential zpúsobilo, že se jeho pověst stále zlepšuje, brzy následuje EP na Audio&Ground, remixuje také pro Materials, Potential, Red Seal… Kromě vydávání vlastního materiálu na labelu Advanced najdete také věci od Space DJz, Umeka, Chrise McCormacka… V červnu 2001 se Ade vydal na tour po Austrálii a Asii a exklusivně hrál vedle Davea Clarka na mnoha akcích v rámci DC´s World Service Tour. Vyšla mu EP´s na Wet Musik, Advanced a brzy také dlouho očekávané Perverter 2 na Potential, remixuje pro Potential, Audio, Planet Rhytm, Punish a Materials. Se svými sety po celém světě bere lidem na parketech dech.

Interview :

Je to tvoje skutečné jméno?
Jo, opravdu se jmenuji Ade Fenton, myslel jsem, že to všichni vědí…

Jaká je vazba mezi tebou a space djz?
Jsou nejinstrumentálnější část mého úspěchu. Když jsem vydal svoji první desku v 98, dali mi úžasnou podporu, tak jsem požádaj, aby zremixovali mojí druhou desku. Moc mi pomohli se založením labelu Advanced a k tomu, aby ten label byl brán vážně. A od té doby jsme se stali velkými přáteli, hlavně s Benem. Rúzně vydáváme věci na svých labelech a dál budeme a vzájemně se hodně respektujeme.

Jak by jsi popsal svojí hudbu?
Snažím se to dělat tak, aby z toho nebyly pouze loopy. Asi bych to popsal jako intenzivní taneční elektro.

Baví tě hrát se space djz?
Rozhodně. Jak jsem řekl, jsou to dobří kámoši, tak si to vždycky hodně užijem a je sranda. Jsme jistým zpúsobem soutěživý mezi sebou, takže když hrajeme spolu, snažíme se navzájem přehrát. A pak to jsou fakt dobrý sety.

Nejnovější deska?
Právě mám dvě zbrusu nové desky. Jedna je The Fenton Remixes Part 2, jsou to zremixovaný moje poslední věci, dělal to Ben Long, UK Gold a Player and je to 17. věc na mém labelu Advanced. A samozřejmě Perverter 2 na BEnově labelu Potential, to je to, kolem čeho se točí celé moje tour . Už jsou na ni skvělé ohlasy od lidí, které hodně respektuju, jako Dave Clarke, Laurent Garnier, Oliver Ho a Deetron.

Znáš nějaké české dje?
Znám se s Ladidou, z Citadely také Kaisersozeho, a Pavla z Basslinu.

Tvoje nejlepší hraní v čechách?
Bezpochyby první hraní na Citadele v Brně. Byla to super noc. Pak jsem hrál na další citadele pár měsícú poté, ale to byla šílená pohroma, byl tam hroznej zvuk. Pokoušet se o mix, když je tam 1,5 sek. zpoždění fakt není příjemnej zážitek.

top 5 producenti
Dave Clarke, Technasia, Green Velvet, DJ Rush, Speedy J

top 5 djs
Dave Clarke, DJ Rush, Space DJ’z, Ben Sims, Jeff Mills

Co by jsi vzkázal návštěvníkúm apokalypsy?
Zamkněte doma dcery, schovejte se, Perverters jsou ve městě!!!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*