Acuvue Cosmic City 2002 : Tlačová Správa

Acuvue In Da Mix Stage
Techno-Tech.house
Dave Angel/UK (Rotation), Steve Stoll/USA (Proper), Mark Snow/USA (Tresor), Steven/BUL (Metropolis), Igor Pataky/SK (Overthere), Pietro/Live/CZ (Caramel), Mountain/CZ (Radicals), Sidecar/CZ (Roxy)
Special midnight performance
Video effects by Phase

Semtex Live Stage
Hip.Hop-Drum’n’Bass
Ed Rush/UK (Virus), Phi-Life Cypher/UK (Jazz Fudge/Zebra Traffic), DJ Mat/AT (Trife.Life!), Da Babas feat. MC Lin-Dee/CZ-CH-SK (Workshops), Dizzastarr/CZ (BbaRaK Rec.) Koogi/CZ (Shadowbox/Eastbase), IM Cyber/CZ (Shadowbox/Eastbase) DJ A.L.I./CZ
Allstars Breakdance performance by Fenomenon Crew

TDK Chill-Out
Electro-Breaks
Niall Smith aka Spaceship God/UK (ProcessRecords), DJ Blue/CZ (Eclectica)

Line-up Acuvue Cosmic City 21-12-2002

ACUVUE IN DA MIX STAGE:
21:00 Sidecar
22:00 Pietro – live
22:30 Mark Snow
00:00 Dave Angel
02:00 Steve Stoll – live
02.50 Igor Pataky
04:00 Steven
05:00 Mountain
06:00 the end

SEMTEX LIVE STAGE:
21:00 Dizzastarr
22:00 Ali
22:30 Phi-Life-Cypher
23:30 Da Babas
01:00 Ed Rush
03:00 Mat
04:00 Koogi
05:00 IM Cyber
06:00 the end

TDK CHILL OUT:
Niall Smith aka Spaceship God + Blue

Next Level Entertainment
za mediální podpory Techno.cz, Shadowbox.cz a Bbarák Media
uvádí zimní vydání festivalu COSMIC TRIP
ACUVUE COSMIC CITY 2002
PRAGUE INDOOR ELECTRONIC MUSIC FESTIVAL
so/sat 21-12-2002
Veletržní palác Praha 7

Vstupenky:
Za 299 CZK jsou k dostání v sítích Ticketstream a Ticketpro . Za 280 CZK je múžete koupit na internetové stránce festivalu – www.acuvue.cz. Na místě budou v prodeji od 18.00 hodin za 399 CZK.
Limitovaná edice volných vstupenek pro majitele kontaktních čoček Acuvue2Colors!

Doprava:
Autem z centra po magistrále směrem do Holešovic. Pokračovat Veletržní ulicí až k Veletržnímu Paláci. V okolí je problematické parkovat, proto doporučujeme použít tramvaje číslo 5, 12, 14, 17 do zastávky Veletržní nebo Strossmajerovo náměstí.

Warm Up:
Pátek – 20. 12. 2002

Den před akcí si Vás dovolujeme pozvat do TWM komplexu na zahřívací večírek Acuvue Cosmic City Warm Up. Součástí večera bude i vernisáž videoprací a diaprojekcí seskupení Deep Corner. O hudební doprovod se postarají samotní autoři výstavy, tedy Deep Corner DJs a jejich host DJ Yakub. A pozor! V prúběhu večera vám nabízíme jedinečnou možnost zakoupení limitovaného počtu 200 ks nejlevnějších vstupenek na Acuvue Cosmic City za bezkonkurenčních 280 Kč. TWM komplex najdete na Smíchovském nábřeží Vltavy v Lesnické ulici 4. Akce začíná v 19.00 hodin a vstup na ní je zdarma.

www.acuvue.cz
www.techno.cz
www.shadowbox.cz
www.bbarak.cz
www.nextlevel.cz

DAVE ANGEL (Rotation/UK)
Acuvue In Da Mix Stage
Začátky Angelovy kariéry sahají až do roku 1987, kdy si zkusil sám pro sebe udělat remix známé skladby Sweet Dreams od Eurythmics. Povedl se mu natolik, že vyšel na BMG a dokonce si úspěšně vedl v oficiální britské hitparádě. Posílen tímto úspěchem, začal se věnovat vlastní produkci stále více a po několika dalších kvalitních singlech podepsal smlouvu s Island Records, kde mu během tří let vyšla dvě alba. Po odchodu z této obří firmy vydával na mnoha rúzných labelech, ale hlavně na svém vlastním, Rotation Records. Samostatnou kapitolou jsou jeho remixerské práce pro takové hvězdy jako například Orbital, Carl Cox, Underworld a další. Pro svúj energický styl djingu si získal tisíce příznivcú po celém světě a dnes patří k nejvyhledávanějším technodjúm současné scény.

STEVE STOLL (Proper/USA)
Acuvue In Da Mix Stage
První taneční hudbu, kterou Steve poslouchal byl hip hop a disco. Po vojenské službě hrál na bicí v industriální kapele Sister Machine Gun, studoval jazz a teprve až později ho zlákalo produkování minimalistického techna. Jeho prvotiny vyšly na newyorkských značkách 212 Productions a Synewave. V roce 1995 vydal své debutové album Pacemaker pro Smile recordings a další LP přišlo hned o rok později. Dnes už má na svém kontě hezkou řádku singlú pro známá vydavatelství Nova Mute, Probe, DJax, Delirium, Synewave nebo jeho vlastní Proper NYC.

MARC SNOW (Tresor/GER)
Acuvue In Da Mix Stage
Marc vyrústal v Bostonu, kde také v roce 1989 hrával electro a industrial na udergroundovém univerzitním rádiu. Později, s příchodem první vlny tvrdších a rychlejších rytmú, se stále více zajímal o evropské odnože techna a v roce 1995 se přestěhoval do Berlína, kde se začal starat o promotion labelu Tresor. Pro toto kultovní vydavatelství pracuje dodnes, současně je také rezidentním djem stejnojmenného klubu a úzce spolupracuje s lidmi jako jsou Juan Atkins, Jeff Mills, Joey Beltram, Surgeon, Pacou, James Ruskin a další.

STEVEN (Metropolis/BUL)
Acuvue In Da Mix Stage
DJ Steven hraje profesionálně od roku 1991. Začínal s hiphopem a v letech 93 a 94 se zúčastnil finále bulharského a později i celosvětového DMC. V roce 1997 spluzakládal Metropolis, která dnes platí za největší bookingovou a promotérskou agenturu v Bulharsku. Dvakrát byl vyhlášen nejlepším bulharským djem a momentálně se věnuje hlavně vlastnímu, nově založenému labelu Filter a svému pravidelnému rozhlasovému vysílání.

ED RUSH (Virus/UK)
Semtex Live Stage
Ed Rush pochází z Londýna, djingu se věnuje už více než 14 let a momentálně se ve svém stylu řadí k absolutní světové špičce. V minulosti spolupracoval se zkušenými producenty, jakými jsou například Nico, Dom+Roland nebo Trace. Jejich společné skladby tehdy vycházely na prestižních labelech No U Turn, Metalheadz nebo Prototype. Od roku 1998 tvoří nerozlučný tandem s Opticalem, se kterým založil vlastní vydavatelství Virus, natočil nespočet singlú a dvě úspěšná alba. O jeho nesporných kvalitách se mělo možnost přesvědčit loni i české publikum, kdy během jednoho víkendu dokázal vyprodat dva velké kluby v Praze a Ostravě.

MAT (Trife.Life!/AT)
Semtex Live Stage
Mat se djingu věnuje od roku 1993. Je členem vídeňské crew, zvané Trife.Life! a podílí se na organizaci pravidelných drum’n’bassových akcí v klubech Flex a Roxy. Vedle djingu se věnuje i vlastní produkci, společně s Kon.radem a D.Kayem vydal několik trackú pro labely Trickdisc a Gyration. Letos v létě se představil i na Cosmic Tripu a jeho vystoupení patřilo k nejpříjemnějším překvapením celého festivalu.

PHI-LIFE CYPHER (Jazz Fudge/Zebra Traffic/UK)
Semtex Live Stage
Hip hopové trio Phi-Life Cypher pochází z anglického Lutonu a tvoří jej Dj Nappa a MCs Si-Philli a Life. Dohromady se dali už v roce 1996, ale chvíli jim trvalo, než se skutečně prosadili. Pozornost na sebe upoutali až svým debutovým EP Earth Rulers pro značku Jazz Fudge Dje Vadima. Následovalo album Millennium Metaphors, které sklidilo pochvalné kritiky díky své energii a chytrým textúm. Letos v létě Phi-Life Cypher vystoupili s obrovským úspěchem na hiphopovém kempu v Pardubicích.

NIALL SMITH aka SPACESHIP GOD (Process Records/UK)
TDK Chill Out
Zakládající člen londýnských Process Records se produkování a djingu
věnuje od roku 1992. Jako dj hrával na undergroundových house parties Whoop Whoop
s Pure Science nebo Evil Eddie Richardsem. Pravidelně vystupuje na londýnských
Haywire Sessions v klubech 93 Feet East a Fabric po boku Andy Weatheralla, Aphex Twina a Radioactive Mana, na vlastních večírcích labelu Process ve Whitechapel nebo ve webovém pořadu Wang.

PIETRO (Caramel/CZ)
Acuvue In Da Mix Stage
Dj Pietro se pravidelně objevuje za gramofony už od roku 1995. Za dobu svého púsobení na domácí taneční scéně stihl namixovat kompilaci Techno Energy 8 a vystoupit na celé řadě významných akcí u nás i v zahraničí. Pietro, který je mnohými označován jako jeden z prúkopníku techna u nás, tráví v současné době hodně času ve studiu, kde připravuje své debutové album. Na Acuvue Cosmic City vystoupí v živém setu.

SIDECAR (Roxy/CZ)
Acuvue In Da Mix Stage
Na české scéně púsobí již téměř 5 let. Začínal v pražském klubu PUNTO AZUL. Byl residentem na první sérii techno večerú v pražské Radosti FX – OVER THERE. V současnosti pravidelně vystupuje v domovském klubu PUNTO AZUL, kde má noc zvanou MONOTONE. V pražské Roxy pravidelně hraje na exkluzivní techno noci Mega, kde již vystoupil po boku takových jmen, jako jsou Dave Clarke, Gayle San či James Ruskin.

DA BABAS (Workshops/CZ,CH)
Semtex Live Stage
česko-švýcarský freestylový projekt Da Babas tvoří hostující zpěvačka skupiny Tata Bojs – Klára Nemravová, švýcarská rapperka MC Adaba a DjKatcha. Společně vystupují jen zřídkakdy a Cosmic City bude jejich jediná letošní pražská show. Spolu s Da Babas tentokrát vystoupí i slovenská zpěvačka Lin-Dee.

MOUNTAIN (Radicals/CZ)
Acuvue In Da Mix Stage
DJ Mountain stál v roce 1996 u zrodu Radical Production, věnuje se party designu, dekoracím a zároveň je přispěvovatelem časopisu Bassline. Jako DJ se během loňského léta objevil na všech velkých letních festivalech, kde dokázal, že patří mezi domácí techno špičku.

BLUE (Eclectica/CZ)
TDK Chill Out
Blue hraje od roku 1996. Věnuje se převážně downtempu,abstraktním breakúm a progresivním stylúm jako tech-jazz a scattered drums. Již 3roky připravuje noci ECLECTICA, kam zve domácí i zahraniční djs věnující se alternativním taneční scény. V roce 1999 absolvoval Red Bul Music Academy a v roce 2000 si zahrál na Londýnské noci Haywire Session, spolu s Andy Weatherallem, Aphex Twinem a Spaceship Godem. V TDK chill-outu odehraje electro-set z gramofonú a sampleru.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*