2 ročník LIVC DJ Champ : Report.

Letos již podruhé proběhl LIVC DJ Champ – tedy prezentační mistrovství české a Slovenské republiky amatérských dj.ú. Druhý ročník se uskutečnil v komorní atmosféře TWM komplexu, kde se v datech 25. – 26. října sešlo na 15 již předem vybraných soutěžících, v kompletním součtu více jak 8 porotcú a blíže nespecifikovaný počet &quotpřísedících”.
K samotné soutěži byly připojeny i vedlejší &quotatrakce”, jako prezentační místnost techniky od firmy STANTON, audio – vizuální přenos samotné soutěže z hlavní učebny do baru a prodej desek v DJ SHOPU, který taky sídlí v TWM komplexu.

Do soutěže se mohli přihlásit začínající Dj.s, kteří nevystupují pod žádným bookingem a nemají žádnou rezidentní noc a dj.ing není jejich zdrojem příjmu. Jednotlivý soutěžící byli selektováni na základě zaslaných dem, které posuzovali &quotsekční porotci” dle příslušné stylové kategorie. DJ Champ vždy probíhá ve třech kategoriích: house / tech house, drum and bass / breakbeat a techno. Pánové Chris Sadler, Igor Pataky a Ghonzales se ujali dem s odpovědností a ve stanoveném termínu byly oznámeny jména 5 postupujících soutěžících v každé kategorii do vyřazovacího kola DJ champu.

Složení poroty:
Předsedové poroty : zástupci LIVC
Zástupce pro obor pr, promotion, produkce : Tolga Alačam ( ROXY )
Zástupce pro obor média : Radek Lekner aka Mellow : techno.cz
Radek Lacina : časopis Ultramix
Zástupce pro obor music : DJ Liquid A
Sekční porotci: drum and bass / breakbeat : DJ Touchwood/ DJ Ghonzales
house / tech house : DJ Chris Sadler
techno : DJ Igor Pataky

Vyřazovací kolo začalo v pátek 25. 10. kolem poledne. Už od 11. 00 se dostavovali soutěžící, méně či více nervózní, na registraci a pomalu se posbírali i členové poroty a mohlo se začít. Musím uznat, že všichni DJjové byli velmi kvalitní a nebylo lehké rozhodnout, kdo z nich postoupí do finálového kola. Nicméně, každý z porotcú nakonec přisoudil ze stupnice 1 – 5 ( 5 bodú bylo nejvíc ) svoje body a po konečném spočítaní jsme mohli ohlásit 3 šastné postupující do finálového kola.

Finálové kolo se konalo následující den, v sobotu, a tam už šlo ” o život”. Hrálo se, a to doslova, o pořadí na 1. – 3. místě. Tentokrát se porotě rozhodovalo opravdu těžko, protože síly byly víc jak vyrovnané a to v každé z kategorií. Nakonec se však dopracovala k výsledkúm a mou milou povinností je vám sdělit, že v

LIVC DJ CHAMPu 2002 se umístili DJové v tomto pořadí :

SEKCE HOUSE/TECH HOUSE:
3. místo : Deep Corner DJ – Dan Müller
2. místo : DJ SWACZA – Zdeněk Swaczyna
1. místo : DJ RAIDEM – Radim Hlaváč

SEKCE TECHNO :
3. místo : DJ PEETR COOK – Petr Friček
2. místo : DJ PASKVILL – Vašek Huja
1. místo : DJ SPYRO – Lukáš Žehra

SEKCE DRUM AND BASS / BREAK BEAT
3. místo : DJ BOSCHKA – Matěj Bošina
2. místo : DJ BEAST 67 – Aleš Rouček
1. místo : DJ MATOA – Pavel Matoušek

Vyhlášení výsledkú probíhalo v Cocktail Baru TWM, kde někteří z účastníkú soutěže i porotcú zústali v družných rozhovorech do pozdních večerních hodin. Celá soutěž probíhala celodenně i pro veřejnost a našlo se dost divákú, kteří přišli podpořit svoje známé, nebo se jen tak podívat, jako taká soutěž probíhá.

Výherci obdrželi i věcné ceny v podobě kuponú na nákup desek v TWM DJ SHOPU, Stanton DJ tašku s drobnostmi pro Dje, zapsání do bookingu BRIGADE, púsobícím pod LIVC DJ SCHOOL, a absolutní vyherci, kteří se umístili na 1. místech v každé kategorii, si vyjedou na jeden vikend do klubú v Amsterodamu, dostanou možnost si zahrát na některých z připravovaných akcích Free Mondays v klubuROXY a malou promo kampaň na serveru techno.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*