Tata Bojs a DJ Orbith!

TATA BOJS TOUR 2003

? turné KLID PřED BUřINKOU

30. května 2003 ? Arena Pardubice

Velkolepá scéna, silný zvuk a neobyčejná světelná a vizuální show ? to vše chystá skupina Tata Bojs pro zatím největší a nejvýpravnější turné ve své historii s názvem ?Klid před buřinkou”. Koncerty se uskuteční během května a velkým finále bude v pátek 30. května koncert v pardubické Areně (Zimní stadion).

Zatímco v rámci celého turné hráli Tata Bojs pouze se svými hosty Djem Blue a Roe-Deer, v Pardubicích se chystá velký mejdan. Kromě samotných Tata Bojs, DJ Blue a Roe-Deer totiž vystoupí také DJ Orbith, Lulu_Rulez & MC Vaant a chybět nebude ani koncert Patricka Bergmana s jeho hosty. Múžete tedy očekávat velký mejdan až do ranních hodin!

Podívej se na zajímavou video pozvánku přímo od Tata Bojs! http://www.bassline.cz/downloads/tata_bojs.mpg

Brány Areny ? Zimního stadionu v Pardubicích se otevřou už v 19.00, hlavní program začíná ve 20.00. Tata Bojs se na pódium postaví ve 23.00, Orbith zahraje od 21.30 do 23.00.

Vstupenky jsou v předprodejích za super cenu 190 Kč + poplatky. Objednat si je múžete také na stránce Bassline.cz v sekci Tickets ? bez provizních příplatkú!

Předprodeje jsou:
Pardubice: černá Hora, Obch. centrum Grand ? Music Stop
Hradec Králové: S-Bahn

Vstupenky jsou v prodeji v síti TICKETSTREAM, včetně všech poboček Fischer, Firo Tour a
BONTONLAND.

Na místě pak zaplatíte 230,- Kč.

TATA BOJS:

Rok 2002 byl pro Tata Bojs velmi intenzivní a to nejen na práci, ale i na úspěchy. Album ?Biorytmy” vydané v dubnu se několik týdnú drželo mezi nejprodávanějšími tituly v české republice, singl z alba ?Tanečnice” byl desátou nejhranější skladbou v českých rádiích za rok 2002. Poté následovalo turné ?Biorytmy Tour 2002″, v rámci kterého Tata Bojs vyprodali několik sálú v české republice ? mezi nimi dvakrát i pražské Divadlo Archa . V létě se stali jednou z nejžádanějších skupin hudebních festivalú v čechách i na Slovensku. Loňskou koncertní sezónu zakončili v listopadu uspořádáním výpravného koncert ve Sky clubu Brumlovka v Praze. Show ?Attention Biorytmy!” měla velký úspěch a vidělo ji 2 tisíce divákú. Na konci roku vyměnili Tata Bojs kytaristu ? Mao Mišíka nahradil VláĎa Bár. Při rozdělování cen české hudební akademie Anděl 2002 letos v březnu dostali Tata Bojs hned dvě zlaté sošky ? za Album roku v oblasti rocku a za Nejlepší videoklip k písni ?Attention aux Hommes”.

Výtvarná podoba koncertú jarního turné Klid před buřinkou a Attention Biorytmy ! vychází z vizuálu listopadového vystoupení na Brumlovce, které vypracoval a zrealizoval Milan Cais alias p3D-01. Jen s tím rozdílem, že scéna bude vždy přesně ?šitá na míru” prostoru, ve kterém se koncert uskuteční. O videoprojekci na koncertech se jako obvykle postará Jaromír Pesr ze společnosti Intimate Arts, světelnou show vytváří dvorní osvětlovač skupiny – Martin Novák. Vše propojí počítače zapújčené firmou Mironet.
Samotné pódium bude mít na některých koncertech rozměry až 15×8 metrú plus přední molo 3×2 metry.Hlavní část scény tvoří 2 pětimetrové barevné světelné sloupy. Mluvící hlava z Biorytmy Tour má nový design ? je zahalena do svítících žároviček. Před ní se nacházejí tři předsunuté monitory. Z hlavy vystupují a celou scénu proplétají prodloužená světelná ramena, které jakoby spojují hlavu s dalšími projekcemi. V prostoru před hlavou je instalován poloprúhledný závěs, který (stejně jako ramena hlavy) reaguje na UV světlo a je rozpohybováván větráky. Pravděpodobně největší technickou vymožeností, kterou s sebou Tata Bojs povezou je celkem 6 počítačem řízených projekcí synchronizovaných s hudbou kapely. Docílí se tak neobyčejného prúniku hudby a obrazu v reálném čase. Scéna dále vyniká i dvěma nafukovacími vaky (púvodně tzv. Noční hlídač, kterého Milan Cais vyrobil a nainstaloval v roce 2000 na budovu Goethe institutu v Praze), které se stanou matnicí pro dvě z celkem šesti projekcí.

?To, co je součástí scény na koncertech Klid před buřinkou a Attention Biorytmy! je jakýmsi Best Of toho co jsem pro Tata Bojs kdy vymyslel. Je to v podstatě poslední šance vidět tuto konstalaci artefaktú najednou. V hlavě už mám scénu úplně novou,ale tu si necháme až k další desce”, říká o svém projektu Milan Cais.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*