Rozhovor : DJ BO IRION (NEUTON/DE

věk: 23 let
zaměstnání: distributor pro Neuton
in da mix: 1994
resident: 1998 – 2000 Parkhaus/Offenbach
2000 Goldfinger/Frankfurt
2001 Cookies/Frankfurt
2000 – 2002 Cafe Noah/Frankfurt
2000 – 2001 Topper Club(Afterhour)/Frankfurt

Kluby, kde pravidelně vystupuje:
·Vinylbar (Frankfurt)
·Ostparkstraße 25 (Frankfurt)
·Kommunikationsfabrik (Frankfurt)
·Zone 13 (Völklingen)
·Unit club (Švýcarsko)
·Club x (Offenbach)

Múžeš nám popsat tvoje DJské začátky?

To bylo kolem roku 1994. Přivedl mě k tomu Alex Leon (pořadatel party PORNO). Myslím tím ke hraní. K hudbě jako takové jsem se dostal přes sound systém, vždy v létě jsme vyjeli k vodě, postavili stan a aparát a jelo se třeba 7 dní nonstop. A múžu říct, že když se teĎ dívám zpět, tak to bylo to nejhezčí, co jsem při Djingu zažil.

Takže na Apokalypse bude právoplatný německý systémák?

Ha ha. Jak se to vezme. U vás je sound systém pojem jako punk, anarchie atd., ale tak to tady není. A i já už nejsem systémák, ale jsem na tom odkojený. Víš, když hraješ a vidíš vycházet slunce, před tebou se koupou holky ve vodě a dáváš si mix ze 3 gramofonú, tak to má něco do sebe. To jen tak nezažiješ. J

Jakým stylem se hudebně ubíráš?

Myslím, že všemi. Teda poslední dobou mě hodně baví retro-elektro, elektro-pop, elektro-house atd. To je asi to, co se teĎ tady v Německu nejvíc hraje. Boom ortodoxního techna je už za námi. Lidé se více vrací do klubú. Prostě publikum zestárlo. :o)
Ale baví mě hrát techno a třeba to prokládat systémovými deskami, to bys viděl, jaké jsou na to ohlasy.

Předpokládám, že o české scéně toho moc nevíš…

Ani ne, spíš jen o Apokalypse. Viděl jsem videa a fotky a je to moc moc dobré. Trošku mi to připomíná Německo v roce 2000. Také mám své informace od kamarádú, co na Apokalypse hráli – Davea Navarra a Todda Sharpa. Ani mě nepřekvapilo, že se to líbilo Navarrovi, protože jemu se líbí každá párty. Je to prostě kalič. Ale když přijel Todd a řekl mně: „Kámo, tam jeĎ hrát,“ tak jsem tomu uvěřil. Už se moc těším.

Na jakých akcích hraješ v Německu?

Já jsem spíš klubový hráč, mám rezidenturu v několika německých klubech a jsem s tím spokojen. Víš, já už to hraní beru jako něco jiného než dřív, protože od rána do večera pracuji s deskami, posílám proma do 20 zemí světa, zastupuji víc jak 370 labelú, takže když jdu hrát, mám raději spíše klubíky, kde to je o kámoších a pivu.

Co říkáš na nápad, udělat na české akci druhou stage složenou z německých DJú?

Super! To je přesně to, co tu akci vyzdvihuje. I tady lidé přemýšlí, než někomu dají 30 euro za vstup. Neříkám to proto, že tam hraji, ale proto, že udělat celou stage z DJú z jiné země, musí být pro lidi zajímavé. Lidé se tam budou cítit, jako kdyby byli na excelentní klubovce v Německu, ale nemusí cestovat. O tom stejném přemýšlím tady, že bych na své akci udělal druhou stage českou, slovenskou atd.

Na hlavní stage budou Gayle San a Oliver Ho. Co bys k tomu řekl?

Tak myslím, že ke Gayle San není co říci. Absolutní přesnost mixu, 100% odhodlanost podat ten nejlepší možný výkon a stále s tím nebýt spokojena. To je Gayle San.
Oliver, to je takový neposeda. Má excelentní citové vnímání ve výběru desek.
Ale pochybuji, že je lidé uslyší.

Jak to myslíš?

No pokud navštíví druhou stage, tak už je prostě na hlavní nepustím. Nebudou chtít odejít. :o)

Chtěl bys něco vzkázat ?

Vemte si pasy a přijeĎte na excelentní německou klubovku, na druhý floor Apokalypsy Lasergame.

Na druhé stage vystoupí:

D-PHONK alias DIRK FRIEBE
Dj BO IRION
STEFAN NERO
DAVE NAVARRO

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*