Profil Marco Carola.

Marco Carola se narodil v roce 1975 v Neapoli. Poslední čtyři roky jeho púsobení na světové taneční scéně z něj udělaly jednoho z nejvlivnějších umělcú na poli techna a elektronické hudby. Již ve 13 letech si pořídil první soupravu bicích, na které hrál celé roky před zakoupením prvních vinylových desek.

V roce 1990, kdy v Itálii slavila úspěch house music a probíhala acidová revoluce nahradil Marco své bicí gramofony Technics a mixážním pultem a začal sbírat první Djské zkušenosti. V té době byl obklopen dalšími začínajícími Dji a clubbery, mimo jiné se kamarádil s Gaetanem Parisiem, Davidem Squillacem a dalšími neapolskými osobnostmi vznikající techno scény. V roce 1993 tak objevoval neomezené zvukové možnosti techna, které se rodilo po boku italo-housu jako nová perspektiva.

Techno najednou nabízelo zcela novou vizi možností a lákalo k novým, dosud nepoznaným experimentúm . V té době věnoval Marco Carola všechny síly vybudování svého vlastního studia, jeho talent byl tak výrazný, že studio začalo být zanedlouho velice frekventovaným a vyhledávaným místem. Mezi mnoha prvními, housem ovlivněnými tracky vydal v té době Carola první skladbu pro velmi respektovanou značku MAW (Masters At Work).

Tvoření skladeb pro jiné labely se zanedlouho stalo pro Carolu příliš svazující a tak se vydal v roce 1996 cestou založení vlastního labelu s názvem Design Music. Tento label se stal prvním italským labelem zaměřeným na techno a pod toutou značkou začali vydávat hudbu také Gaetek a Random Noize. Pro své nejnovější skladby, které chtěl Carola testovat během svých enormně přibývajících hraní po celém světě , založil v roce 1998 label s názvem &quot1000″.

V roce 1998 se stal Carola jedním z nejžádanějších světových DJs a jeho hraní ze 3 gramofonú znamenalo revoluci v technice mixování. Stal se nejžádanějším evropským Djem v Austrálii, Kanadě a USA.Koncem roku 1998 vytvořil další dva labely -Zenit a Question, všechny labely pak propojil ve fungující sí ELP (Electronic Label Pool).

V roce 1999 Marco Carola vystoupil poprvé v české Republice, a to na legendární Citadele v Brně. Od roku 2001 žije s malými odskoky do Frankfurtu trvale v Londýně. Na podzim roku 2001 vychází kritikou vysoce ceněné album Open System, které přineslo Carolovi druhé místo anketě producentú v časopise Groove (ve stejné anketě se umístil jako 6. světový DJ). Nové album přináší revoluční zvukovou koláž sestávající se z ambientních skladeb, melodických trackú i energického techna. Marco Carola je řazen v současnosti mezi nejvýznamnější osobnosti ovlivňující vývoj elektronické hudby.

Discography
Man Train – First Planet – Design Music The Previous – Minimal Act – Design Music Marco Carola – Essence – 1000 Records Marco Carola – Creation – 1000 Records Marco Carola – Brain Blister Ep – Nitic Shift Control – Moving Forward – Design Music Marco Carola – Dope – 1000 Records Locomotive – Steam EP – Tritone 010 Marco Carola – Hypertension EP Primate Man Train EP – i220 Music Marco Carola – Eternity – Design Music Marco Carola – Pure Activity – 1000 Records Marco Carola – Synthetic – 1000 Records Marco Carola – Cosmic – 1000 Records Marco Carola – Mania – 1000 Records Marco Carola – Interplay 1000 Records The Previous – Independent Way – Design Music Marco Carola – The End – 1000 Records Marco Carola – Tracks For Monostress – Monostress The Previous – Source EP – Tortured Marco Carola – 1000 Collectin LP – 1000 Records Marco Carola 1000 Collection CD – 1000 Records TSM – Marco Carola Remix – Kobayashi 6 G&G South System M Carola + Gaetek – Drumcode 11 Marco Carola & Adam Beyer limited 1500 cop. Drumcode 13 G&G South System Dual e.p. Conform Marco Carola & Adam Beyer – Drumcode 16 Marco Carola – Fokus – Zenit lp/cd Marco Carola – Fragile – Zenit Marco Carola & Adam Beyer – Fusion Frame – Zenit

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*