Profil: FC KAHUNA

Talentovaní Dan a Jon Kahuna, kteří tvoří projekt FC Kahuna, nikdy neměli moc velký zájem o popularitu v tom dobrém ani špatném slova smyslu. Jsou známí svojí kritikou komerční scény (většina jejich rozhovorú pro média se opravdu moc vážně brát nedá) a určitě se nechtěli ocitnout mezi naprostou špičkou producentú minulého roku.

Jejich více než podařené debutové album &quotMachine Says Yes”, jemu předcházející single &quotHayling” se zvukem futuristické verze Acid housu a příjemně chytlavým vokálem (oba kousky vydané v dubnu roku 2002 labelem City rockers) a následné kritiky je ovšem přesně na tuhle příčku, umístěnou hodně vysoko, téměř katapultovaly; album plné elektro-funkových nálad, retro zvukú z éry osmdesátých let a současné kvalitní elektroniky vás naprosto vtáhne.

Ačkoli nejsou pokrevní bratři, jejich hudební souznění a naladění je přivedlo k používání přezdívky FC Kahuna, a při poslechu jejich trackú nebo remixú (mají za sebou doslova remixérskou “šňúru” pro Lukea Slatera, Morela, Felix Da Housecat), vám dojde, proč se o nich nedočtete jinak než o duu – prostě dokonalá spolupráce. Jejich práce je jedinečná, a múžete si být jisti, že a chcete nebo ne, stanete se obětí jejich tech-house a breakbeatového hudebního pohrávání si s vaší myslí.

Naposledy jste je u nás mohli slyšet na jejich skvělém vystoupení v rámci Open Air Field v roce 2000 a po tříleté pauze se šance vidět tyhle dva borce zopakuje v Roxy na Bugged Out!

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*