Profil : Andy Fletcher (Depeche Mode) & Client

Depeche Mode – Andy Fletcher dj set and The Client Depeche Mode – kultovní kapela, která ovlivnila výrazně hudební vývoj konce dvacátého století. V púvodním složení Martin Gore, David Gahan, Andy Fletcher a Alan Wilder vystupovali DM od svého vzniku v roce 1983 až do poloviny devadesátých let. Ovšem nic netrvá věčně. Poslední koncertní turné &quotExciter Tour” uskutečnila kapela v roce 2001 a v prúběhu této “šňúry” koncertovala 4. září 2001 v pražské sportovní hale (tehdy Paegas Arena). Dnes se členové Depeche Mode věnují většinou sólovým projektúm. Tak např. Dave Gahan se vypravil na sólové turné a spolupracuje s Junkie XL.

Další člen DM Andy Fletcher založil svúj vlastní label Toast Hawaii. Prvním želízkem v ohni tohoto labelu je dívčí duo The Client. Debutový singl &quotPrice of Love” vyšel letos na jaře. &quotNa spadnutí” je už také druhý singl &quotRock And Roll Machine”, který vyjde oficiálně 4. srpna a pár dní poté, 18. srpna, vyjde i první album &quotClient”. Mezi těmito dvěma daty uvidíme a uslyšíme duo The Client i v čR právě na festivalu Creamfields, a to spolu s Andym Fletcherem, který v rámci tohoto vystoupení zahraje dj set.

Duo Client púsobí od samého počátku poněkud záhadně. Nemají konkrétní jména, ale vystupují jako Client A a Client B. Dosud neměly ani tváře, i na svých oficiálních webových stránkách najdete na fotografiích pouze jejich figurální fragmenty. My jsme však už dostali fotografie, kde se obě dívky – Client A i Client B – představují v plné kráse. Jejich muzika je drsná a syrová a má nejblíže k electru. Andy Fletcher a Client se při realizaci debutového alba rozhodli pro zcela netradiční postup, ve kterém je znát i notná dávka rebelantství. Obešli totiž celou mašinérii hudebního showbusinessu a spolehli se jen a jen na vlastní síly. Album tak natočili doslova a do písmene doma na notebooku.

Text: www.creamfields.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*