Interview s Yoshim

Vieme, že si bol v Anglicku, prezraĎ nám čo a tam viedlo?
Y: Možno to bude znie snobsky, ale bol som tam na 6 mesačnej dovolenke;)

Predpokladám, že si si určite nenechal újs nočný život a vystúpenia niektorých zvučných mien?
Y: Pochodil som veľa väčších či menších klubov, kde hrali mnohí dji, o ktorých som v živote nepočul a dúfam, že ani nebudem. V Anglicku počujete z každej strany I’m dj, pretože, skoro každý tam má doma gramofóny. Najväčší zážitok som mal z 9 hodinového setu Masters At Work.

Patríš medzi najstarších djov u nás. Hrávaš už 12 rokov, kedy a budeme poču hra z vlastných trackov, popr. hra live?
Y: Je pravda, že som s hraním začal už veľmi veľmi dávno, ale stále si myslím, že je to nekonečný proces zdokonaľovania sa. Preto už 3 roky hrám na 3 gramofónoch. Myslím aj na produkciu, ale mojim cieľom nie je vystatova sa vydanými trackmi. Mám už aj hotové, niektore skladby, krtore aj hravam počas mojho setu, ale som možno sebakritický a preto nevidám dosku pokiaľ s tým nebudem na 105% spokojný. Pripravi track po technickej stránke s kompletnými aranžmánmi to chce predsa ešte nejaký ten čas. Ale urcite to bude v dohladnej dobe.

Určite si sa v UK stretratil. Natrafil si v djskej komunite na niekoho, koho by si nám rád doporučil?
Y: Z takých celebritných som spoznal Marka Dale, brata Colina Dala. Hrá taký našlaplý techhouse. Ale bolo ich tam aj strašne veľa na bežnej úrovni.

čo je pre teba bežná úroveň, alebo aká je tvoja vízia hrania?
Y: Dáva do seba 2 dosky už dnes dokáže hocikto. Ja dávam dôraz skôr na kreativitu mixingu a tým mám na mysli…dotvaranie roznych zvukov pocas setu.

Vieme o tebe, že patríš medzi djov, ktorí za noc vystriedajú hneĎ niekoľko štýlov a nerád sa nechávaš škatulkova do hud. štýlov a žánrov? Je tak?
Y: Tým, že hrám viac štýlov mi dáva ešte väčšiu kreativitu v hraní a robí ho zaujimavejšim a pútavejším pre publikum a to je to hlavné o čo mi ide.

čo si myslíš o revolučnom vynáleze – FINAL SCRATCH?
Y: Fajn vec hlavne na hranie vlastnej produkcie. Dava to moznost zahrat svoje vlastne tracky a sample takmer ako z vinylu.

Na čo sa teda (okrem ľadovej plochy) možu clubberi na housovom stagi prichysta?
Y: No predsa na yoshiho hehe…….

Pýtal sa: Pp

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*