HRAD03 – Rozhovor s promotérom

Promoters:
Bajkonur – Floby
21:10 promotion – Mário Michna aka Wychitawacs

Jedného z teamu produkcie HRAD03, zástupcu agentúry 21:10 promotion sme sa spýtali.

Ako ste sa vôbec dali vy dvaja dohromady a koho to bol nápad s open airom na hrade…..??

M: …klasika, pri barovom pulte v Eden klube na afterparty asi tak 2 roky dozadu… alebo 3???
… no ja som mal už dávno taký sen urobi party na nejakom hrade. V mojej „pankáčskej“ minulosti som pravidelne robil koncerty na Trenčianskom hrade a vždy to malo nezabudnuteľnú atmosféru, ale hlavne sa mi páčili tie kontrasty (najmä pri tanečnej hudbe) spojenia minulosti a moderných technológií súčasnosti.

Nebojíte sa, že pri množstve letných festivalov (Planet Go Roxy, Open Air Field, Creamfields, Hradhouse, Bažant Pohoda, Nočné vlny, Hodokvas….) nebudú návštevníci parties presýtení…??

M: Myslím si, že práve spojenie prostredia stredovekého hradu a tanečnej party bude dostatočne silným lákadlom aj v tejto „ažkej konkurencii“ obzvl᚝ po minuloročnej, podľa mňa veľmi podarenej premiére…

Plánujete do budúcna rozšíri túto svoju spoluprácu aj na Ďalšie akcie…??

M: My už spolupracujeme spolu odkedy sa poznáme a to na rôznych úrovniach… a niekedy sa z toho aj tešíme :o)))

Prečo podľa teba kluby na Slovensku (napr. v Bratislave Extreme, Terminal, U-klub) stagnujú a poniektoré na tvrdo končia. Nízka návštevnos, nedostatok sponzorov, všeobecný nezáujem….alebo tak nejak všetko dokopy….??

M: Najskôr si treba uvedomi, čo to klub vlastne je a potom možno rieši nejakú „stagnáciu“. Povedané veľmi stručne, jedna house/techno/DnB party za týždeň resp. mesiac ešte zo žiadnej diskotéky klub neurobí (aj keĎ sme vĎačný aj za to), klub je podľa mňa úplne o niečom inom… Malo by to by miesto kde sa stretáva, zabáva, komunikuje skupina ľudí s podobnými názormi, postojmi a myšlienkami. Ale keĎ si nejaký „majster sveta“ myslí, že mu klub zarobí OBROVSKÉ lowe, tak potom musí by nutne sklamaný zistením že Mercedes a Jachta sú v nedohľadne…
Elektronická tanečná hudba je v podstate underground, aj keĎ ona má tiež svoj mainstream (pravda Jopo…), takže bez sponzorov to rozhodne nepôjde. KeĎ mega akcie typu Pohoda by bez sponzorov asi neprežili, nebudem si predsa naivne myslie že prežije nejaký undergroundový klub…

Navštívil si hudobnú lahôdku tohto leta Bažant Pohodu v Trenčíne. Ako sa ti tento ročník páčil a čo a na ňom zaujalo najviac po hudobnej stránke…??

M: Ja som sa po ročnej pauze opä vrátil do Pohoda Teamu, takže som to všetko vnímal s tej druhej strany “barikády“, ale z toho čo som zaregistroval ma najviac dostalo to čo predvádzali Jazzanova DJ, Ata a Heiko M/S/O alebo kapela Zagar Kvartet na Kenvelo stage, Tráva s Pat Heartom a 4 gramofóny na Sminte, ¼udová Hudba J.Hazlingera a Polemic na Kofole, ale vrcholom bol podľa mňa celý sobotný Drumabasový stage kde aj napriek neúčasti headlinerov (letecký štrajk v Anglicku) chalani vytvorili vynikajúcu atmosféru akú som už dlho nezažil. …Big respect Jazzy!

VĎaka Mário 🙂
Silvia*

HRAD03
15.8.2003
Beckov

DAVE NAVARRO (MAIN RECORDS, FRANKFURT), TOKY (numb/standa)
Michael Burian (jpa/flesh/cz), Tráva (lex.rec/cz), Boss (knedeep), Dodo.man (bajkonur), Little Loui (maxibooking), Pappi (maxibooking), Breeth (bajkonur), Wychitawacs (21:10 promo), čára (21:10 promo)

– začiatok 18.00, hrad otvorený od 17.00 za každého počasia, 12 hodín hudby, videoprojekcia, zelený laser, vege jedla, etno čajovňa, djs nápoje

www.bajkonur.net/hrad

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*