Festival ambientnej a ostatnej dobrej hudby

Podujatie sa bude kona v sobotu 7.júna 2003 v priestoroch klubu Fatima pod Trenčianskym Hradom (Matúšová 61/4). Tri scény, z ktorých jedna bude na terase s krásnym výhľadom na Trenčín a jeho okolie, budú dekorované výtvarnými inštaláciami projektu XOOMYA+INRA.

Začiatok akcie je o 17:00 a potrvá až do skorých ranných hodín. Afterparty sa bude kona Klube Jameson na Mierovom námestí, kde odohrá svoj deep housový set DJ Wychitavacs a DJ Balek z 21:10 Promotion. Vstupné na podujatie je 99,- Sk.

Na toto podujatie Vás všetkých srdečne pozýva občianske združenie Kontakte.kom, ktoré je hlavným organizátorom. Podujatie sa koná za finančnej podpory Mesta Trenčín a Ministerstva kultúry SR.

ABUSE
Vo svojom širokospektrálnom elektronickom mixe neohrozene kombinuje ambient s valivými stenami breakbeatov, hi-tech postupy s lo-fi popom, bizarné filmové atmosféry s balkánskym a mimozemským folklórom. Po vydaní minialbumu Sleepfields EP (Deadred Records), ktoré sa v slovenských a českých médiach stretáva s nadšenými reakciami, ABUSE momentálne intenzívne koncertuje v zostave obohatenej o bicie a basgitaru.

BLUE M
Jednočlenný projekt, ktorý vznikol v roku 1997. Vyprodukoval niekoľko zaujímavých demo nahrávok (1998 – mountain of sounds, 2000 – vjuga, 2002 – vemat e.p. 2002 – live remixy: veneer, sonia,…Vystupoval napríklad v bratislavskom U-club BA v trnavských cluboch Calipso, Archa, Zanzibar, čajovna Mitote. Práve pripravuje nové ep., ktoré bude obsahova 6 trackov a bude k dostaniu už na Orbitálnej noci.

MINDMAP
Je hudobný projekt zameraný na ambient a downtempo. Klasické ambientné elektronické štruktúry miestami dopåňa živý nástroj či spev. Po obligátnych demách, ktoré zaznamenali pozitívny ohlas doma i v čechách, prichádza prvý album s názvom _PLOCHY_. Album vyšiel začiatkom roku 2003 na talianskom vydavateľstve AFE records a bol ihneĎ zaradený medzi ich najobľúbenejšie vydania. Na Slovensku sa dá objedna na internetovej stránke www.cdshop.audionet.sk. Vydanie album sprevádza séria vystúpení spoločne s DJ-ským zoskupením NAADA SOUND KOMPLEX, ktorých vyvrcholením je vystúpenie na Orbitálnej noci v Trenčíne.

JAMKA
Je súčasou bratislavskej elektronicko-experimentálnej formácie urbsounds, existuje jeden a pol roka. V ich tvorbe kombinujú minimalistický pristup v elektronickej hudbe s prvkami noisu a popu. Noise je v ich tvorbe odkazom na D.I.Y. punk scénu, z ktorej vychádzajú a pop odkazuje k ich prvým stretnutiam so zvukovými kompozíciami, ktoré im sprostredkovala produkcia rádií v 80. a 90. rokoch.
Výsledkom je potom kombinácia, ktorú nazvali „minimal-digital“. Slovo „digital“ preto, lebo pracujú s digitálnou technológiou.

MAOKOVE DOBRODRUŽSTVÁ
Spontánna improvizácia s použitím rôznych hudobných nástrojov(elektrická gitara, bubon, drumbľa, p횝ala, tibetská misa) spevu a multiefektu.

FUNKADELIC BROTHERS
Je nu-jazový projekt, ktorý vystupuje v zostave DJ Koki, MC Artex a saxofonista Matrix. DJský set, zameraný hlavne na jazz, či už v klasickej podobe alebo súčasnej tanečnej je v koncertnej podobe obohatený o živé nástroje, čo z vystúpenia FUNKADELIC BROTHERS robí strhujúcu, temperamentnú tanečnú show.

DLHÉ DIELY
Jeden s projektov, ktorý najdete vo virtuálnom vydavateľstve Slnkorecords. Na Orbitálnej noci budú hra Dano Salontay, Šina a Peter Lipa ml., hlavne skladby z albumov Šinadisk a In Virgo, ktorým vdýchnu jemnú elektronickú atmosféru.

EL GAUCHO
Projekt, ktorý vo svojej produkcii kombinuje jazzové sekvencie s ambientnými zvukovými plochami a dynamickou niekedy až drum’n’bassovou rytmikou. Na Orbitálnej noci vystúpia v zostave. Peter Lipa ml. na klávesoch, Janko Lehotský na base a Mirko Hank na bicích.

EXORCIST
Je bookingová agentúra z Banskej Bystrice, ktorá združuje stredoslovenských Djov zaoberajúcich sa rôznymi štýlmi elektronickej hudby od ambientu, clicks’n’cutu a downtempa cez house a minimal až po drum’n’bass a breakz. Momentálne agentúra zastupuje nasledovných Djov: Aleks Svaensson, Barbara Idijot, Dupey, Gari, GoodMood, Noks, Sandpaper, Slaaw a live projekty BIAS (Barbara Idijot/Aleks Svaensson) a inFRA (Slaaw+Roman). Vokálmi podporuje niektoré vystúpenia MC Wunna.

NAADA SOUND KOMPLEX
Pod týmto spoločným názvom vystupujú DJ Aurora a Dajae od roku 2000, venujú sa podpore slovenskej elektronickej scény, známa je ich úzka spolupráca s projektom Mindmap. V ich bookingu ej aj niekoľko tanečných DJov, napr. Edo Franc, Insect, Nazca. Ich vystúpenia ste mohli vidie v kluboch čarovňa, Spojka, Area 51, Subterra, Trident a na festivale Orbitálna noc 2002 a Bee free.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*