Dan Brick – interview

1. Loop D, David Dusttone a momentálne Dan Brick. To sú mená ktoré majú niečo spoločné. Za týmito projektmi stojí jeden človek. Mohol by si ľuĎom priblíži svoj hudobný vývoj a vysvetli tieto zmeny?
Treba pripomenú, že Loop-D aj David Dusttone resp. Dust Tone boli iba názvy projektov a Dan Brick je moje umelecké meno, ktoré som sa rozhodol používa pre všetky moje práce. Nevylučujem však, že príde čas Ďalšieho projektu…
čo sa týka môjho vývoja prešiel som cez rôzne štýly drum’n’bassu od temnejších minimalistických skladieb až ku súčasnej takmer nujazzovej. Myslím si však, že každý, kto robí s hudbou by mal ma aspoň minimálne základy „skutočnej“ hudobnej teórie. Preto sa teraz snažím douči noty a pilne študujem hru na klavír.

2. Ako jeden z mála producentov predstavuješ svoju tvorbu formou live actu. Ako budeš prezentova svoju hudbu na PDS 05 v Dune?

Predstavoval som. Sólové live acty sú už minulos. Na PDS 05 to bude mixovanie z CDs. Budúcnos je naopak živá kapela a živá hudba – presnejšie niečo s pomalším breakovým podkladom, speváčkou a s nutnou dávkou elektroniky.
Live acty mali svoj význam, kvôli interakcii s poslucháčmi. Pokiaľ by som iba mixoval, tak ako to bude teraz v Dune, tak by to mohlo by časom nudné a nakoniec by som ani na party nemusel by fyzicky prítomný. Mohol by som hra napríklad doma v Trnave a obraz so zvukom by sa streamovali do Duny. To by však v prípade živej kapely už mohol by problém.

3. čo sa týka tvojej najnovšej tvorby, akým štýlom sa momentálne venuješ a prečo?

To je už pop, ako mi povedal Abuse, keĎ počul Mishin remix a ešte nejaké liquid funkové veci so živým kontrabasom. A má asi pravdu. Drum’n’bass je už nudný. Technicky dokonalý, ale nudný. Je to môj názor za ktorým si stojím. Výnimky existujú. Ale je ich málo. Osobne mám teraz asi najbližšie k intelligent drum’n’bassu resp. liquid funku so živými nástrojmi.

4. čo a najviac v poslednom čase zaujalo zo Slovenskej a zo Zahraničnej scény?

Misha – Colors In My Life, Radiohead – Hail To The Thief.

5. Z overeného zdroja viem, že si pracoval na remixe skladby „Všetko je málo“ pre slovenského speváka Roba Pappa. Ako to dopadlo a ako sa ti s ním spolupracovalo?

Overi to nie je až také ažké. Stačí sa pozrie na zoznam skladieb na Robovom albume. Odporný minimalistický amenový track. V súčasnosti s ním už vôbec nie som spokojný, ale je to dôkaz, že na major labely sa už dá vyda asi hocičo… Spolupráca bola fajn, napriek tomu, že to celé vzniklo dos náhodne a hlavne sa to klasicky robilo na poslednú chvíľu.

6. Dlhšiu dobu avizované vydanie EPčka Shaking/When Tell Me s remixom skladby od speváčky Mishy, bolo presunuté na neurčito. Prečo bolo vydanie odložené?

čas problémov vznikla mimo mňa. Remixom na B2 stranu mal prispie Danny Breaks (Droppin’ Science/UK), ale nakoniec od toho dočasne upustil, pretože sám robí na novom albume. Za odklad si môžem aj ja, pretože sa klasicky snažím stále vylepšova detaily na trackoch. Znie to ako odporné klišé, ale predsa len pôjde o „prvorodený vinyl“.

7. Podľa informácií na tvojej web stránke pripravuješ album. Máš pozvaných hostí ako Laskyho zo skupiny Para, Mishu, ale aj český objav roka Juanita Juareza. V akom štádiu sú práce na albume? Bude to drum&bassový album?

Niečo na tom albume určite láma budeme a nebudú to len beaty. Cieľom albumu je prinies niečo nové na našu scénu najmä spoluprácou rôznych živých hudobníkov s elektronikou. Plánujem využi množstvo živých nástrojov, čas vysamplova a čas použi aj s nedostatkami ľudskej obsluhy. Problémom je, že práve nahrávanie živých nástrojov je veľmi závislé od voľného času ostatných zúčastnených a koniec koncov aj od môjho, ktorého teraz skutočne nemám veľa. Nebude to revolučný album, skôr evolučný a určite viac na počúvanie ako na parket. Hotové sú podklady asi na tretinu albumu. Zdal sa mi zaujímavý nápad odkonzultova každý track s každým zúčastneným hudobníkom (ak sa im bude chcie) a sledova ich reakcie.

8. Na akcii budete hra dvaja Trnavčania, ty a DJ Lixx. Máte pripravenú nejakú špecialitu pre ľudí?

Ako poznám Lixxa, určite sám o sebe prekvapí… Ja zahrám skôr na počúvanie. A možno si zoberiem nejaké balóniky, alebo plyšového macka. Tým by som určite prekvapil. 🙂

9. čo považuješ za doterajší úspech v tvojej tvorbe?

Úspech?

10. Aké máš plány do budúcnosti?

čo sa hudby týka, tak chcem zvládnu ten klavír a …inak… asi dnes pôjdem do Senca. 🙂

11. Ďakujem ti za rozhovor a na koniec čo by si odkázal čitateľom audionetu?

Ďakujem za dočítanie tohoto rozhovoru až do konca. A pite v teple veľa tekutín.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*