Živica – tlačová správa.

EKO PARTY
JAH FREE (uk), TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE (hu),
MANGO MOLAS ai

Akcia je spojením hudobnej párty s aktivitami študentov S© zameranými na ochranu životného prostredia.

Na pódiu vystúpia slovenskí MANGO MOLAS, maĎarskí TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE a ako hlavná hviezda predvedie svoju one-man-show britská reggae legenda – JAH FREE.

Do rána budú potom hra DJs Psy Trance (hadramasch matra-floorshow) a Qtko Selecta (peace’n’love sound system).

Medzi jednotlivými hudobnými vystúpeniami budú svoj program prezentova študenti bratislavských stredných škôl (divadlo, netradičná módna prehliadka, výstava, psychadelická dia show…). Súčasou akcie budú aj infostánky mimovládnych organizácií a Kočovná čajovňa.

Crev Živica organizuje toto podujatie v rámci výchovno-vzdelávacieho projektu &quotUčíme sa vníma, myslie a kona” zameraného na zvyšovanie občianskej angaľovanosti mladých µudí. V rámci tohoto projektu už študenti zrealizovali verejné akcie ku Dňu Zeme a k medzinárodnému Dňu nenakupovania.

Lístky je možné získa:
– v predpredaji: cez internet (190,- Sk) na www.anarchy.sk
– v predajniach (220,- Sk): Dr. Horák, Artforum, ai
– v deň konania na mieste (240,- Sk)

info k interpretom:

JAH FREE – hudba nepozná hranice
Jah Free sa zaoberá reggae už viac ako 20 rokov, píše, hrá, mixuje a celkovo robí &quotgood vibes”. Tieto zručnosti zdokonalil u jeho Rainbow recording a naživo ako zakladajúci člen skupiny Tallowah, z ktorej sa neskôr vyvinul Bushfire. Jah Free na cestách s Bushfire strávil ako klávesista a spevák 12 rokov, počas ktorých si vybudovali vynikajúcu reputáciu a stali sa favoritmi festivalov. KeĎ sa skupina rozhodla ís rôznymi cestami, Jah Free odštartoval v súčasnosti známy one-man sound system. Hral uľ naľivo s Mad Professorom, Zion Train, Iration Steppas. Je selektor, spievajúci DJ a hlavne kopa energie, hrajúca nahrávky zo svojho štúdia v Essexe pre fanúšikov dub-u po celom svete.

TROTTEL
Rastaman Todd, kalifornský čierny čirokézsko-portugalský spevák, kontrabasista, rapper a traveller imigroval z USA do Východnej Európy v roku 1992. V 90. rokoch sa zúčastňoval na viacerých projektoch, až kým stretol skupinu Trottel z Budapešti a spolu sformovali THE TROTTEL STEREODREAM EXPERIENCE. Trottel existujú od konca 80. rokov. Ich prvý album vyšiel vo Francúzsku v roku 1989 a odvtedy boli na turné po Východnej i Západnej Európe. S viac ako 800 vystúpeniami patria medzi najviac cestujúce európske undergroundové kapely – od vydania ich ostatného albumu &quotFluid” hrali v Anglicku, Škótsku,
Francúzsku, Belgicku, Holandsku, Nemecku, Švajčiarsku, v čechách i na Slovensku.

Viac informácií na www.zivica.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*