Topvar rock fest b-stage

Sugar B.

Máme veľké šastie, že Viedeň je hneĎ za rohom. Táto metropola je totiž Mekkou pestrofarebnej hudobnej scény. Nie je štýl, ktorý by sa v jej kluboch či na free parties nedal ochutna. Je domovom aj rozhlasovej stanice FM4, ktorej sa úspešne darí mapova aktuálne hudobné dianie vo svete. SUGAR B má na jej vlnách 103,8 FM každú sobotu, reláciu venovanú DUB-u a jeho fúziam s názvom: Swound Sound Echo Chamber Show. Sugar B začal ako spevák v kapele Moreaus spolu s Petrom Kruderom, Rodney Hunterom a DJom DSL. Slušná zostava, čo poviete. Až žiari od tolkej hviezdnosti 😉
Vo vyhlásenom klube FLEX má produkčne a DJsky , vyhradenú pravidelnú pondelkovú noc. Akcia pod názvom DUBCLUB slávi tento rok už 10 rokov svojej existencie !

TERNE čHAVE

TERNE čHAVE znamená v rómštine Mladý chlapci. Nenechajte sa ale zmýli prekladom. Terne čhave nie sú už dávno žiadni začiatočníci. Rómske korene a temperament sú ich hlavnými devízami pri miešaní ich hudby s latinom, jazzom, rockom, bluesom, španielskym flamencom. Nie je im cudzie ani arabské či židovské korenie. Ich zvuk je postavený na troch gitarách a štyroch vokáloch, doplňuje ho basgitara, bicie, husle a perkusie. V zostave siedmych inštrumentalistov vytvárajú fúziu štýlov, čím vzniká opä niečo nové a originálne.
.

Puding pani Elvisovej – PPE
Debutový album Automati vyšiel Pudingáčom v decembri 2004 vo vydavateľstve GA Records. Nahrávka získala ocenenie ako najlepší slovenský album roka 2004 podľa poslucháčov Funradia a je plná prekvapení a humoru. Album pozostáva z nadčasových pesničiek, v ktorých hosovali napríklad Sylvia Menyhert (Abuse, Ettella Diamant) alebo Jana Kirschner.
Puding pani Elvisovej majú svojrázny hudobný rukopis i na európske pomery a ich hudba vyniká dvojnásobne na ich živých vystúpeniach.

Korai Öröm

Naozaj dobrá hudba nepozná hranice, rovnako ako otvorená ľudská myseľ. Z tohto prastarého poznania čerpá aj maĎarská kapela Korai Öröm. Slovenskému alternatívnemu publiku je už dávno známa z ich mnohých samostatných či festivalových koncertných vystúpení po celom Slovensku. Slováci vždy s nadšením prijali od kapely pozvanie na šamanský výlet po vzdialených galaxiách či zákutiach ľudskej duše.
Kapela spája najrôznejšie štýly, ako dnb s junglovými prvkami, ragga-hiphop, rock, trance, ambient a folklór. Tieto základné prvky odieva do tradične pestrých aranžmánov, využívajúc elektronické zvuky a čisté, originálne etno prvky. Tvorba Korai Öröm zapálila aj producentov z maĎarskej elektronickej scény. Zremixovali dovedna 17 skladieb, ktoré rovnako ako tvorba Korai Öröm, nepoznajú štýlovú vyhranenos.

Mango Molas

O absolútne tanečnom potenciáli latinsko-americkej hudby v jej väčšine pôvodných podôb, netreba vôbec pochybova. Dôkazom sú mnohí producenti či kapely zamerané na najrôznejšie hudobné žánre, používajúce rytmické či melodické linky typické pre latino hudbu. Podobne je to aj s vplyvmi pochádzajúcimi z Afriky. Rovnako ako Kubánci či Afričania, aj Slováci milujú tancovačku a divokú zábavu.
Bolo teda iba otázkou času kedy volanie Ďalekej Kuby či Afriky začujú aj Slováci. Mango Molas na koncertoch sú vždy generátorom pozitívnej energie, a svojou fúziou toho najlepšieho z pôvodného afrického, kubánskeho a slovenského folklóru vytvárajúu publika skvelú náladu a široký úsmev.

Kontrafakt

VĎaka svojim kontroverzným textom v ktorých si chalani z Kontrafaktu naozaj neberú servítku pred ústa a špičkovej produkcii svojich podkladov, ktorá je kľudne zrovnateľná aj s kvalitou americkej scény, sa tejto piešanskej hiphopovej kapele podarilo raketovou rýchlosou dosta na vrchol popularity nielen v hiphopovej komunite. Klip ku singlu Dáva mi prevalcoval televízne hudobné hitparády. Slovensko ním Kontrafakt, v zložení Ego, Rytmus a DJ Aneš, naladili na ich debutový album E.R.A. Ten sa okamžite stal pojmom na scéne. Slovenský hiphoperi dostali konečne to, po čom tak dlho túžili. Rap ostrý ako britva, ktorý na koncerte rozhodne nenechá nikoho len tak chladne postáva.

Veneer

Trnava bola vždy mestom, žijúcim alternatívnou scénou. Vzišla z nej aj kapela Veneer, ktorú založil bývalí frontman Queryen Palo Hubinák s jazzovým gytaristom Danom Bihánym z kapely Klendra a speváčka Simonou Danielovou. Za 6 rokov existencie a 2 roky koncertovania sa im podarilo dosiahnu vytýčeného cieľa. Hra príjemnú koláž inteligentnej gitarovej elektroniky, s koreňmi v zasnenom triphope a downtempe. Plynulo však vedia preladi aj do dynamickejších breakbeatových polôh. Svoje hudobné ambície pretavili v roku 2003 v debutový album Light. Veneer sa ním kvalitatívne posunuli značný kus dopredu. Zo Simony na koncertoch opadla strnulos a v dnešných dňoch je už na nich nielen rados pozrie ale hlavne poču.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*