Ruas – Profil

7.11.2003 UčKO TECHNO
Dj Plus (silence agency/pl), Agent (i-fylo/cz), Ruas (vukow/sk)

Dj Ruas

K elektronickej hudbe sa dostal v roku 1993. Počas niekoľkých Ďalších rokov počúval rôzne štýly, ale najviac mu zaimponovalo techno. Kedže navštevoval tanečné akcie kde mal možnos vidie djov „v práci“ zistil, že to je to, čo chce v budúcnosti robi. V roku 1998 si kúpil svoju prvú platňu Luke Slater – Freak funk LP. Vtedy začal skúša svoje dj-ské schopnosti u svojho kamaráta, na gramofónoch Tesla.
V roku 1999 namixoval prvý set a zahral si na prvej akcii. Pri techne ktoré hral si ľudia uvedomovali, že to nebude žiaden „light“ dj. Koncom roku 2000 založil so svojim kolegom booking „24inches“ rozbehol pravidelné akcie „BASE“ v klube „Bunker“. Popri tomu sa stal aj rezidentom akcií „Technosphere“ v klube „Netopier“. V roku 2001 začal hra aj mimo svojho rodného mesta, kedy sa mu podaril aj Ďalší míľnik jeho kariéry a to hranie v bratislavskom „U-clube“. V polovici roku 2001 sa po rozpadnutí bookingu „24inches“ dostal do nového, menom „Vukow“.
Zahral si vo väčšine slovenských miest a klubov. Momentálne hráva na akciách „Space Impact“ v klube „Moliére“ v Humennom.

K jeho obľúbeným dj-om patria : Dalo, Benco, Akin, Takkaki Itoh, Fumiya Tanaka, Hiroaki Iizuka, Paul Mac, Mark Broom, Steve Bicknell, Christian Wunsch, Adam Beyer.
K obľúbeným vydavateľstvám patria Stimulus, C-side, Pure Plastic, Coda, Zet, Cosmic, Tresor.
Jeho sety sú známe prelínanim sa temného hútneho techna, až po melodicky ladené tracky, výsledkom čoho je jedinečný a zaujímavý set z každej akcie. Jeden z nich mali poslucháči možnos poču začiatkom októbra 2003 v relácii „Nočný mix“ na rádiu „Rock fm“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*