Report HOUSE desti NATION.

človek by si pomyslel, že masívne cestovanie clubberov za elektronickou hudbou už asi dávno pominulo. Nie, toto cestovanie nepominulo, iba sa obmedzilo na nemalé minimum, kde fanúšikovia tohoto hudobného žánru pečlivo vyberajú akciu za akciou, ktorá im ponúkne im zaujímavý line up, ale hlavne im dokonalú atmosféru.

Ako organizátor House desti Nation, jednej z najúspešnejších akcii Martina a jeho okolia (očami a ušami ľudí, čo ju pravidelne navštevujú) som bol i ja milo prekvapený, keĎ 15.03.2003 začali parkova autá z najrozmanitejšími poznávacími značkami pred klubom. Fanúšikovia progresívneho house -u a tech house-u zo všetkých kútov Slovenska pomaly, možno tak trochu neisto, vchádzali do pažeráka tohoto martinského undergroundového klubu ( bývalý atómový úkryt), aby na vlastnej koži pocítili drsnú atmosféru tejto párty.

A ako to dopadlo?
ažko opísa niečo, čomu som ani ja sám na vlastné oči neveril. KeĎ dohralo zoskupenie Violetwins ich doteraz určite najlepší živý set (zhruba okolo 00:00), tak dav ľudí na hlavnom parkete už bol viac-menej roztancovaný. Po nich sa vedenia davu ujal headliner akcie, maĎarský DJ Bird, aby svojim nekompromisným setom rozbil všetky ilúzie tancujúcich ľudí. Neutíchajúci piskot a rev fanúšikov vystriedali tlieskajúce ruky nad ich hlavami aby úplne rozbili všetky predsudky o podobných akciách. Dav bol neustále vo vzduchu, no bolo z neho cíti, že čaká na niečo ešte viac. To sa už aženia myšlienkami ujímal DJ Little Loui, ktorý dostal dav do stavu tranzu, uvolnenia ale hlavne do úplnej bez tiaže. Akcia skončila opätovným spoločným živým vystúpením Violetwins, ktorí vystriedali domáceho Dj Aka Pishka, aby o 6 ráno na dve hodiny spoločne pobavili ešte veľmi hojné publikum.

čo doda?
House desti Nation už teraz prichádza s Ďalším jej pokračovaním, tentokrát s visačkou ´Exclusive´. Dňa 05.04.2003 sa Martinu predstaví po prvýkrát najúspešnejší a najlepší český DJ Tráva sprevádzaný dvojicou českých DJs, Deen Ouvn a Mattio, aby spolu s Djmi, Jay a Aka Pishko, posunuli už jestvujúci stupeň atmosféry zas o čosi vpred.

Text:Whitetape

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*