Recenzia: Re(d)mixes

čo vás na tomto CD ihneĎ zaujme je skutočne netradične priesvitný obal. Je tak zaujímavý ako aj praktický. V jeho stenách sa totiž prelieva farba, z ktorej si podľa priloženého návodu môžete vytvori vlastné Deadred tričko. Základné marketingové pravidlo – Obal predáva je teda splnené. Aby ste si nemysleli, že kupujete mačku vo vreci, povieme si niečo aj k obsahu.

Label Deadred je slovenské vydavateľstvo zložené z nadšencov, ktorí chcú ís HLAVOU PROTI MÚRU. Preferujú kvalitu pred kvantitou a profit z predaja nie je pre nich na prvom mieste. Ich filozofia je ponúknu štýlový produkt, ktorý dokonale ‘zapasujete’ do Vašej domácej disc-théky. Zaujímavý obsah ponúkajú v atraktívnej forma. Že sa im to darí sme vám už naznačili vzššie.

Na CD nájdete trinás trackov od ľudí ako This is Kevin, Abuse, či Puding Pani Elvisovej. Nechýba ani nedávno debutujúci projekt Veneer, ktorý svoj album Light krstili spolu s Extasy of Saint Theresa dokonca až v pražskej Roxy.
V podstate tu ide o to, že si hudobníci navzájom vymenili svoje podklady a urobili z toho niečo nové a možno aj zaujímavejšie. Podstatné je pre nás však výsledok a ten je jasný. CD sa dobre počúva, o čom sa môžete presvedči aj sami z ukážok na oficiálnej stránke vydavateľstva – http://www.deadred.sk/zvuk.htm

Kompilácia nie je štýlovo ohraničená a nájdete tu od downtempa a temného triphopu až po hustý breakbeat. Mojim osobným favoritom je Abuseho remix Manchmal s riekankou Also Funny, also sad a Puding Pani Elvisovej – Rytmus v Pohode v pekne bublavom remixe od Cargo Cult. CD má navyše datastopu, na ktorej si môžete stiahnu pozadie a screen server Re(d)mixes na váš počítač. Mal by tam by aj bonus track , ktorý v audio prehrávači pusti nejde. Nájs sa mi ho však nepodarilo, takže skúste sa s tým potrápi vy sami po zakúpení tohoto CD! Rozhodne doporučujem…

Distribútor: Wegart (www.wegart.sk)

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*