Profil:ZION TRAIN (UK)

Počátky ZION TRAIN spadají do konce 80tých let, kdy začali vystupovat jako jeden z prvních dub-technových soundsystémú na britských ostrovech. V roce 1992 pak skupina vydává svúj první singl &quotPower One”, který je okamžitě vyprodán a etabluje Zion Train jako jednu z elementárních kapel tohoto žánru. Jejich debutové album &quotPassage to Indica”, vydané na jejich značce &quotUniversal Egg” mělo v následujícím roce ještě mnohem větší úspěch než do té doby vydané singly a proslavilo Zion Train mimo hranice ostrovú.

Potom vydávají ještě dvě alba na Universal Egg – „Natural Wonders of the World in Dub“ a „Siren“ a dvě desky na značce China rec. &quotHomegrown Fantasy” , které se dostalo až na 6. místo nezávislého žebříčku v Británii a &quotGrow Together” (No. 5). V roce 1999 pak skupina vydává našlapané &quotLove Revolutionary”, které vydává opět na své vlastní značce &quotUniversal Egg”. K albu &quotHomegrown Fantasy” v roce 1995 též vyšel interaktivní CD Rom plný samplú, trackú pro remixy a kde se také nachází interview s grafickým umělcem Sex Pistols Jamie Reidem. Celý CD Rom byl vyhlášen jako nejlepší CD Rom roku podle prestižního časopisu Wire. Zion Train mimo jiné vydávají svúj vlastní časopis Wobbler a provozují svúj vlastní undergroundový klub &quotBass Odyssey”.

V roce 2002 vychází Zion Train nové album, již osmé v pořadí, s názvem „Original Sounds of Zion“ (Universal Egg), na kterém se podílelo mnoho významných hostí, kytarista Marcus Campbell, dechová sekce Crispy Horns nebo Pat Fulgoni ze známé funkové partičky Kava Kava. Zion Train pokračují v tom nejlepším, co si získalo posluchače napříč po celém světě, skladbám stále dominuje sametový vokál zpěvačky Molary na pozadí dancefloorových beatú a deep dub-ové basy.

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*