Profil: TeeBee

Teebeeho hudební kariéra je jak vystřižená z pohádky. Talentovaný muzikant Torgeir Byrknes z konce světa, studeného a permanentně zapršeného Norska, dokázal díky silné vúli a pořádné dávce sebedúvěry prolomit bariéry tehdy absolutně dosebezahleděné Británie, oslovit své idoly a ve finále s nimi i spolupracovat. A ta nejdúležitější kapitola Teebeemu právě teĎ začíná. Ale vrame se na úvod.

Naprosto zásadním momentem bylo pro Teebeeho setkání s Grooveriderem a Goldiem. Kdo těmhle dvěma mocným šéfúm britské drum´n´bassové scény padne do oka, má v podstatě vyhráno. O první Teebeeho nahrávky projevily zájem značky A-level, Rugged Vinyl, Juice a hlavně Audio Couture – sublabel Moving Shadow (s tím podepsal smlouvu, když mu bylo šestnáct!) Pak na delší dobu zakotvil u vydavatelství Certificate 18, na kterém kromě řady singlú vydal dvě velmi povedená alba „Black Science Labs“ a „Through The Eyes Of A Scorpion“. Tady představil svúj producentský rukopis v plné kráse – dokonale čistý zvuk, temná, mrazivá atmosféra a hlavně hutné basové linky, jak je neumí udělat nikdo jiný.
Před čtyřmi lety založil Teebee se svým krajanem Polarem label Subtitles, na kterém kromě nich samotných vydávají Future Prophecies, Zero Tolerance, Illformants, Rob F a jedním singlem přispěli i Couse 4 Concern, Stratus a DJ Abstract.

Po té, co se Polar přestěhoval do Ameriky, aby se mohl lépe věnovat skládání hudby k filmúm, padla veškerá starost o vydavatelství na Teebeeho. Tomu ale podle všeho obrovské pracovní vytížení nevadí. Kromě vedení labelu a nahrávání vlastního materiálú, stíhá ještě remixovat hip hopvé a r´n´b umělce (např. Missy Elliot, Brandy a Nate), skládat hity pro největší hvězdy hudebního šoubyznysu, DJovat po celém světě a teĎ navíc dokončovat třetí album. A světe div se, Teebeemu se splnil další sen – tahle deska vyjde na značce jeho největšího vzoru, mistra zvuku, Photeka. Tohle spojení se ovšem dalo čekávat – oba mají zálibu v bojových uměních, oba si ulítávají na filmech a hip hopu, oba jsou ve studiu perfekcionalisté a oba posouvají drum´n´bass do zcela nových rovin. Kombinace Photekovy promakané rytmiky a Teebeeho basy je vražedné. „Všichni se ještě posadí na prdel.“ Teebee asi moc dobře ví, o čem mluví.

Teebee debutuje na Photek Records v červnu singlem Life Continue / Tech G, jeho třetí album vyjde v září.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*