Profil: Slobodan

Slobodan, vlastným menom Staffan Ehrlin, sa narodil roku 1980. Už ako 13 ročného ho ovplyvnila elektronická hudba. Začal počúva kapely ako Skinny Puppy, Fronline Assembly, Front 242 a Nitzer Ebb. Neskôr v roku 1996 sa začal zaujíma o techno scénu a jej tanečnú kultúru. Začal si kupova platne. Netrvalo dlho a naštartoval vlastnú produkciu.

čoskoro objavil rozličné metódy tvorby tvrdých techno trackov a zúžitkoval svoje skúsenosti so Skinny Pupy a Front Line Assembly. Okrem produkcie vlastnej hudby začal v roku 1996 hráva ako DJ, vždy hral tvrdo, funky a masívne.

V roku 1998 vydal prvý track na belgickom labeli SUBSOUND s názvom First BUMRUSH EP.

Na tejto značke vydal v krátkom čase daľšie release 18,19 a 20. Ďaľšiu produkciu sa mu podarilo vyda na značkách Planet Rhythm, Compound, Cloned Vynil …. V posledných rokoch Slobodan zahral na mnohých party po celej Európe v krajinách ako Portugalsko, Španielsko a Rakúsko … Má za sebou dve turné po USA.

V roku 2001 bol Slobodan nominovaný ako „Best Act Of The Year“ vo výročnej Švédskej tanečnej ankete. Jeho produkcia demonštruje jeho lásku a znalosti techna, a zároveň experimentuje s novými a inovatívnymi zvukmi. Spolupracoal s takými menami ako Patrik Skoog, Lars Klein, Mario Ranieri či Mhonolink.

V roku 2003 začal spolupracova s Gelnom Wilsonom a výsledkom tejto spolupráce bol track &quotAaargh Yeea” na značke Submission 1, ktarý sa objavil v mnohých Top10 uznávaných DJov.

Na Slovensku máte možnos vypoču si tohto originálneho Švéda na akcii Paradog v Senici, 24.10.2003.

Text: Organizator

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*