Profil : Seb Fontaine

Slovo elita sa však v súvislosti so Sebovou osobou v jeho slovníku nenachádza. Fakt, že to tento tridsajeden ročný Londýnčan to dotiahol tak Ďaleko (okrem jeho excelentnej chuti hudby a zázračným schopnostiam) je jeho nenápadná povaha a zmysel pre perspektívu úžasná. Hovorí “Kto chce pochopi prácu DJ-a, musí vidie ako sa platňa točí a tiež sa musí povznies nad malichernos majiteľov klubov a robi to, čo cítite“ – iba tak docielite pocit: som členom klubu.

Je to básnická otázka. Seb je teraz už pätnás rokov v branži. Vzhľadom na jeho kariéru sa možno ani nebude zda čudné, prečo sa zasnúbil na ostrove Ibiza s francúzskou reštaurátorkou. Chlapca, ktorého pokrstili Jean Sebastian Fontaine vyhlásil, že nikdy nebude DJ. Narodil sa a rástol v západnom Londýne, jeho hrdinovia boli FC Chelsea (jeho syn nesie stredné meno Stamford) a skupiny ako 2 tone… Dodnes tvrdí, že keby mu ponúkli ís po smrti do neba a na oplátku necha DJ-ovania, urobil by to.

Jeho začiatky boli už v detstve, keĎ hral v Hammersmith Town Hall. Od starého soulu a punku prešiel na nový americký hip-hop. Začal hráva v kluboch The Fridge v Brixtone a The Wag in Soho.

KeĎ prepukla v osemdesiatych rokoch rave scéna v Británii, bolo Seba vidie vo všetkých kluboch, no bol v zadných radách populárnych DJ-s, pretože ešte stále hral rap. časom prešiel na hlavné pódium so singlami ako Subterania s Jeremy Healey a Norman Jay (Fatboy Slim) s členstvom v The Cross. Neskôr popri DJ-ovaní a propagovaní Craiga Richards-a, už mal vlastnú sobotňajšiu noc v The Hanover Grand v centrálnom Londýne. Založil vlastný klub Malibu Stacey, ktorý bol jednoducho úžasný, Seb tam hral optimistický house. Napokon hral aj v Ministry of Sound party s názvom „Frisky night“. Sebovi veľmi pomohlo, keĎ sa na jednej akcii jeho meno spomínalo s menom Paula Oakenfolda. Priveľmi dobrá ponuka sa neodmieta a preto sa stal DJ v oboch kluboch. Nikoho neprekvapí, že Ďalšie šance na seba nenechali dlho čaka. Začali hra jeho songy na Kiss FM a pridalo sa aj účinkovanie na Ibize. Rozpumpoval britské diaľnice počas víkendových večerov a začal produkova kultové mixované CD. Urobil niekoľko veľmi dobre predávaných songov pre Cream a vydal album. Vytvoril globálne publikum, spojil a balancoval vo svojej tvorbe medzi komerčnými vokálmi a undergroundovými inštrumentálmi. Po čase začal by frustrovaný z tanečnej hudby. Na rádiu 1 dostal populárnu Saturday night show od 19.00 do 21.00. Opustil Cream koncom roka a to mu umožnilo viac cestova a spoznáva. Umocnilo to jeho hudobnú perspektívu.
Momentálne Seb účinkuje v New Yorku na party Subliminal Sessions a vrátil sa do klubu The Cross v Londýne. Klub má podľa Seba perfektnú atmosféru a úžasný zvuk, okrem toho má kapacitu asi tisíc ľudí. Rezidentní hostia v tomto klube sú Timo Maas, Slam a Circulation.
Seb sa osobne domnieva, že nastal čas, keĎ sa house zasnúbi s elektrickými rytmami, vznikne tak temný, ale neopakovateľný zvuk. Clubbing musí by zábava a nie práca, musí vyžarova energiu.
Účinkovanie v BBC rádiu mu podľa jeho slov dalo veľa. Vie, že sa môže spoľahnú len na svoj odhad. Nesmie to by komerčné a tiež nemajú sponzora, jednoducho každú skladbu si musí vedie obháji a to je veľmi dôležité.
Hranie v kluboch ako Cequenza alebo Sizzak je výnimočné tým, že sú tam aj ľudia, ktorí tvrdia, že clubbing bolo lepšie pred piatimi rokmi. Seb sa preto snaží ľuĎom ukáza, že všetko sa vyvíja a vo všetkom je kúsok srdca. Nie nadarmo sa Seb snaží o to, aby si jeho hranie každý navždy zapamätal.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*