Profil: Morcheeba

Poznávací značkou Morcheeby , kterou tvoří zpěvačka Skye Edwards a bratři Paul a Ross Godfreyové, je unikátní směs popu, dubu, soulu, hip-hopu a lehce “zakouřené” psychedelie. Morcheeba vydala v letech 1996 – 2002 čtyři řadová alba, jejichž celkové celosvětové prodeje se blíží čtyřmiliónové hranici.

Album Fragments Of Freedom z roku 2000 získalo zlatou desku i v české republice. 30. června, tedy přesně deset dnú po koncertu na Go Planet Roxy, vydává Morcheeba album Parts Of The Prosess, výběr svých největších hitú doplněný o dvě zbrusu horké novinky.

Jedna z nich, letní hitovka What´s Your Name, již slaví první úspěchy na rádiových vlnách. Na výběru nebudou chybět takové hity jako Trigger Hippie, Blindfold, The Sea, Rome Wasn´t Built In A Day, Otherwise nebo Way Beyond. Současně s výběrovým albem vychází From Brixton To Beijing, první DVD v historii kapely . Jeho základem je koncert z londýnské Brixton Academy z listopadu roku 2002, kterým vyvrcholilo vyprodané britské turné.

100-minutový záznam koncertu nabízí v živé podobě 20 klasickým hitú Morcheeby. Na DVD From Brixton To Beijing je dále k vidění 24-minutový dokument o životě na turné. Dokument sleduje Morcheebu až na koncert v Pekingu, kde Morcheeba hrála v březnu letošního roku v rámci svého čínského turné, na které byla pozvána Britskou radou.

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*