Profil: Dave Seaman

DAVE SEAMAN

Existuje mnoho DJs, kteří za pomoci dvanácti palcú dokreslují hudební vizáž moderní klubové kultury. Pro mnoho, možná většinu z nich byly začátky otázkou bytí ve správný čas na správném místě. Za vidinou snadného získání peněz dnes do rozjetého vlaku taneční hudby naskakuje mnoho objevú scény a v záplavě rádoby talentú se občas zapomíná, že vlak musel někdo rozjet. U zrodu fenoménu jehož nejpopulárnější podobu vidíme dnes, stála hrstka vyvolených a někteří z nich hrají dodnes. Jedním z nich je Dave Seaman – DJ který se inspiroval acid housem, vzal z něj tu podstatnou část a pomohl jí vyvinout se do stylu, ke kterému dnes tolik lidí vzhlíží.
Hrát hudbu cizích je sice dobrá a funkční věc, ale časem zatouží každý DJ po vlastním materiálu a produkci. Dave se za tímto účelem spojil se Steve Andersonem a pod hlavičkou Brothers In Rhythm tahle dvojka patřila počátkem devadesátých let k těm, kdo určoval standard pro houseový track té nejvyšší kvality. Manažeři slavných popových hvězd tušili příležitost jak dostat hudbu jejich svěřencú do klubú – stačil remix od Brothers In Rhythm a úspěch byl zaručen. Jejich hudbu si tak oblékli třeba Michael i Janet Jacksonovi, Seal, Garbage, ale třeba i Blur, Sting nebo Pulp. Produkční tým dosáhl spousty významných cen, nicméně Dave dostával čím dál více nabídek na hraní a tak šla časem studiová práce trochu stranou.
Nemá smysl hovořit o všech místech, kam se svými deskami zavítal. Místa jako Cream, Gatecrasher a Renaissance hovoří sami za sebe a je jasné, že na nezájem si rozhodně stěžovat nemúže. Právě s Renaissance ho pojí téměř mateřské pouto. V roce 1999 absolvoval propagační turné tohoto klubu na americké púdě a také lidé po celém světě mají ve svém archivu nejednu Daveovu kompilaci, která je s tímto klubem propojena; stejně je tomu i v případě slavné ediční řady Global Underground, která zaznamenává DJské sety předních jmen.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*