Profil: Dave Angel

Dave Angel je osobnost, kterou není třeba zdlouhavě představovat. Jeho biografie Vás ale možná pobaví:
Narodil se roku 1966 v Chelsea jako syn jazzového muzikanta. První jeho instrument byl buben, který držel v rukou v osmi letech. Jeho strýc měl reggae sound system, který ho v mládí ovlivnil. Zhruba v patnácti letech si společně s kamarády založil vlastní sound system, s kterým vystupoval na malých lokálních spářkách. Ve dvaceti letech přišel zlom v jeho životě; přihlásil se do pirátského rádia Phase 1 (v době acid houseové exploze to bylo jedno z nejznámějších rádii) a obdržel svúj první gramofon (řemínkový gramec značky Garrard bez pitch regulace). Na tomto gramofonu se nedalo mixovat, ale to Daveovi evidentně nevadilo.

O několik let později obdržel od své tehdejší přítelkyně (současné ženy) svúj první Technics 1210 a zjistil, že se mu otvírají úplně nové dimenze. Vyměnil svou oblíbenou koženou bundu za gramofon Marantz a navždy se upsal kouzlu dvou točivých talířú.

Kolem roku 1987 byl vývoj hudby v Anglii krkolomný, Dave Angel začal také produkovat, a jeho prvotinou byl remix slavné skladby Eurythmics &quotSweet Dreams”. Púvodně nezamýšlel tento track vúbec vydat, prostě si jen hrál s basovou linkou, s beaty a riffy ale v okamžiku, kdy slyšeli bootleg právníci firmy BMG, začali ho nahánět a musel tento track vydat oficiálně s podtitulem &quotNightmare Mix”. A dostal za to tučný šek a zabodoval na 23. místě hitparády. Tento úspěch ho posílil a Dave Angel začal vydávat &quotserioznější” tracky. Silně ho ovlivnila detroitská scéna pod taktovkou Juana Atkinse, Derricka Maye a Kevina Saundersona a vydal dnes kultovní EP &quotSea of tranquility”.

Samostatnou kapitolou je jeho remixerské práce pro lidi jako Orbital, Carl Cox, Underworld, atd. Seznam hvězd, které si nechali předělat své skladby od Dave Angela by zabral mnoho místa.

Brzy také podepsal exkluzivní smlouvu s major labelem Islands, na kterém m u vyšly i jeho dvě alba: &quotTales of the unexpected”, které bylo čisté, bez cizých samplú a velmi muzikální. Druhé album &quotGlobetrotting” bylo již více směrováno na taneční parket. Exkluzivita a tlak major labelu ho však začala svazovat a po třech letech odešel od Island Rec a začal vydávat na rúzných labelech a hlavně na svém vlastním labelu ROTATION. Kompilace &quot39 Flavours of Tech-Funk” je dodnes aktuální zvukem, a je to počin, který ho vynesl až na úplné výsluní techno scény. V současné době hraje na těch nejvyhlášenějších nocích po celém světe (sám říká, že rád hostuje na noci LTJ BUKEMa Cookin v klubu The End, kde múže hrát cokoliv chce, ale vždy zústává funky). Jeho posledními aktuálními počiny jsou singl s názvem &quotSky”, který připravil pro kompilaci Subterrain (mixed by Mr. C) a mixovaná kompilace DA01, kterou vydal na labelu TrusttheDj Rec.

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*