Profil: D.KAY

Největší drum´n´bassové hity dnes vznikají ve Vídni. „Barcelonu“, „Be There 4 U“, „Platinum“ a spoustu dalších provařených skladeb, které si možná notují i vaši rodiče, nemá na svědomí nikdo jiný než mladý Rakušák D.Kay – producent mnoha tváří a pro většinu junglistú objev loňského roku.

D.Kay začal s DJingem ve svých sedmnácti a hned nato se vydal na dráhu producenta. Jeho první skladby „Red Wave“ a „Golem“ jsou dnes na Vídni legendou a to i přesto, že oficiálně nikdy nevyšly. Na britskou scénu scénu vstoupil D.Kay trackem pro kompilaci „Killa Bites“ vydavatelství Moving Shadow. Ve stejné době ho navíc bere pod ochranná křídla Dylan, na jehož labelech Outbreak a Spectrum Audio vydal David několik skladeb jako Mindmachine. Následovaly singly na značkách Architecture, Renegade Hardware a Cylon (label Loxyho a Inka, se kterými se D.Kay často potkává i ve studiu).

Hodně povedenou partičku tvoří D.Kay se svým rakouským kamarádem Raw.Fullem. Jako Ill.Skillz vydali už zmiňovanou skladbu „Be There 4 U“ (nedávno výborně zremixovanou Concord Dawn a Dylanem), singl „Forgive Myself“ (Critical rec), „Fusion Dance EP“ (TrickDisc) a jejich další track „Shadowplay“ se za nedlouho objeví na Klutově značce Commercial Suicide.

D.Kay ovšem není mistr jen na poli tvrdého drum´n´bassu. Po té, co se svým kámošem Epsilonem nahrál „Barcelonu“, se o něj začaly prát i „teplá“ vydavatelství jako Renegade a Intalexúv Soul:r. V této melodičtější poloze si nedávno padnul do noty s DJem Lee z Metalheadz (tracky “Manipulate The Universe“, „Touch“…), se kterým se sejdou na jednom pódiu právě na letošním Cosmic Tripu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*