Palace: Kokainový kartel

Dej filmu sa začína na južnej hranici Kalifornie, keĎ super tajný agent protidrogovej jednotky Sean Vetter (Vin Diesel) vedie svoju jednotku do akcie v Tijuanskom nočnom klube. Vo vnútri sa skrýva ten najhorší drogový magnát Meno Lucero (Geno Silva), ktorého Vetter naháňal roky. Akcia sa vydarí aj keĎ vôbec nie potichu a bez problémov, Meno ide do basy a u v protidrogovej jednotke sa oslavuje. Krátko na to je však Vetterova manželka zavraždená.

A tu film nadobúda črty typickej drámy o pomste. Vetter podozrieva Mena, ten má však v base s najvyššou ostrahou svojich problémov dos. V obchode s drogami totiž nastalo bezvládie, čo zákonite viedlo k tomu, že sa vládu pokúsi prevzia niekto druhý, ešte horší, nemilosrdnejší a krvavejší. Našiel sa taký. Hovoril si „Diablo“ a ako prvé zlikvidoval Menovu ženu aj so synom. Potom „vyčistil“ všetko od pôvodných Menových posluhovačov. KeĎ sa Vetter odhodlá ís navštívi Mena do väzenia, bývalý drogový kráľ mu dá chrobáka do hlavy, že Diablo je zodpovedný za smr jeho manželky. Vyzbrojený touto informáciou sa Vetter a jeho partner Demetrius (Larenz Tate) vydávajú hľada nového bossa. Avšak odhalenie Diablovej identity sa ukázalo by neľahké. Je ním slizký, ako Ricky Martin vyzerajúci Hollywood Jack Slayton, Mateo, Menova pravá ruka alebo niekto úplne iný? KeĎ Vetter stratí nervy, ubije podozrivého k smrti, je nútený odovzda odznak a zbraň. Normálka. Menova rada Vetterovi znela „KeĎ chceš zabi monštrum, musíš sa ním sta.“

Dieselovi sa v poslednom čase venuje veľa pozornosti, ako akčnému hrdinovi, ale podobne ako ostatní hrdinovia tohto druhu, má problém vyjadri hlbšie emócie. Nie že by nebol atraktívny (ja som sa po tomto filme platonicky zamilovala) a nesúcitili by sme s jeho stratou, ale Diesel neprejavuje prílišnú snahu ukáza čo sa v ňom skutočne odohráva. Jediné čoho sa nám dostane sú zvesené obrovské ramená a kamenné ksichty. Škoda, že Diesel nevie na chvíľu zhodi image „tvrĎáka“ a rozcíti sa. No ale…viete si predstavi plaka napr. Schwarzeneggera alebo ? Asi nie. To je asi daň za akčno-hrdinstvo.

Napriek spomenutým výhradám a komentárom som si ten film užila a pokiaľ viem, užili si ho aj tí, ktorí ho so mnou zhliadli. Najviac sa nám páčila scéna, keĎ Vetter hral ruskú ruletu s dealerom, ktorý nechcel pusti žiadne informácie. Ten čo stvárnil toho dealera, odviedol perfektnú prácu. Kokaínový kartel (Bože! Ten názov je otrasný!) je fajn snímok na chvíle, keĎ sa vám fakt nič nechce a chcete iba vypnú mozog, pretože dejovú ni sa vám podarí strati len ak by ste trávili príliš veľa času dokupovaním pukancov pri pulte.
Nič to za to. Každý obľubuje iné filmy a nech by Vin Diesel s režisérom F. Gary Greyom robili čokoľvek, vždy by sa našli ľudia, ktorý by ich výtvor považovali za šalát.
Takže hor sa do kina a posuĎte sami! Ak fandíte akčného žánru, nebudete sklamaní.

Opä Vaša Filmuška :o)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*