Monika Kruse (DE – Terminal M) : Rozhovor, Profil.

Ahoj Moniko, v rámci UNITY PARTY FEEL FREE – na závodišti ve Velké Chuchli jsme se rozhodli tě trošku vyzpovídat! 🙂 Vzpomínáš si na svoje první hraní v čechách?
No samozřejmě! Bylo to jeden velký Open air rave asi 2-3 roky zpátky, kdesi kousek od rakouských hranic! (METRONOME – Tech-Trance Open Air so 28. července 2001 – Olympia Brno – pozn UNITYJ)

V současnosti jsi považována za velmi úspěšnou a zajímavou producentkou a DJkou. Co si myslíš o současné scéně a jak tě vidí tvoji &quotkonkurenti” – nemyslím tím jenom v Německu, ale vúbec ve světovém měřítku.
S některými kolegy jsme se stali velmi dobří přátelé! A tím myslím opravdové přátelství – to znamená že si múžeme kdykoliv zavolat, probrat cokoliv, svěřit se jeden druhému, zkrátka žádná rivalita, ale čisté přátelství. Moji nejbližší přátelé ze scény jsou například Miss Yetti, Stanny Franssen, Mijk van Dijk, ale taky samozřejmě Patrick Lindsey! Ale mám ráda většinu svých kolegú. Bohužel díky své vytíženosti nemáme moc šanci se společně osobně sejít, ale někdy se povede – jako například na festivalu &quotNature one in Germany”, kde se vždycky sejde třeba 30 rúzných DJs, kteří ve finále tvoří jednu velkou kamarádskou rodinu – no a pak to vypadá spíš jako rodinný sraz, než práce!:)

Co je tvojí inspirací při skládání hudby?
Jednoznačně múj život!:)

Jelikož už jsi u nás vystupovala a Německo není zase tak daleko, zajímalo by mne jaký máš názor na českou taneční scénu – resp. zda-li jsi se o ní doslechla něco zajímavého?
Vím, že ve východních částech Evropy jsou taneční párty hlavně hodně energické a positivní. Při mém posledním vystoupení se u vás zažila úžasnou atmosféru, to se musí nechat!

A znáš nějaké české DJe nebo producenty?
No samozřejmě že ano – hlavně úžasnou Ladidu!:)

Co by si v těchto dnech nejrači vzkázala všem lidem na planetě?:)
Žijte sladce a s úsměvem!:)

Při pohledu na tvou fotografii či na tebe osobně leckoho napadne že jsi velmi krásná. Jak často dostáváš po svých setech na parties květiny a jaké máš nejradši?:)
Oh, díky!:) Občas kytky opravdu dostávám! – A mám nejradši rúže – ale nejvíc mne potěší, když mají lidé své květiny v srdcích – tím chci samozřejmě říct, že pozitivní naladění je pro párty ta nejdúležitější věc!

Díky za rozhovor a těšíme se na shledání v Chuchli!
Taky díky, mějte se krásně a brzy na viděnou!:)

Monika Kruse (DE – Terminal M) – bio :

Moničina kariéra byla od začátku postavena na kombinaci Dingu a produkci. Za dobu svého púsobení odehrála své sety ve stovkách klubú a mnoha velkých tanečních parties. Dnes patří mezi jednu z nejuznávanějších producentek electro-techna a zároveň také mezi nejuznávanější DJe.

Po té, co ukončila v roce 1991 svou dráhu modelky, představila se kamarádskému publiku jak Djka – prvním pokusem v baru &quotBabalu” v Mnichově. V následujících letech hrála v několika klubech – jako například &quotParkcafé” nebo &quotUltraschall” v Reimu, ale také v několika světových klubech. Její sety měli možnost ocenit také například návštěvníci věhlasné LoveParade v Berlíně, ale blýskla se úspěšně také v Mexiku, několika londýnských klubech, Stockholmu, Chicagu, Tokiu a v roce 1999 absolvovala velmi úspěšné turné po Brazílii. V roce 1997 byla zvolena čtenáři německého časopisu Groove jako &quotBest national DJ of 1997″.

Jak již bylo řečeno, kromě Djingu se velmi úspěšně věnuje také produkci vlastní muziky a to přibližně od roku 1995, kdy začala poprvé úspěšně vydávat například na labelech Frisbee, PrimeEvil, Fine Audio Recordings nebo School.

S příchodem nového milenia učinila Monika další krúček dopředu – založením svého vlastního labelu – Terminal M. Kromě úspěšných vinylú, které na tomto labelu vyšli, upoutala pozornost také svou mixovanou CD kompilací &quotOn the road”, která byla na hudebním trhu hodně populární a veleúspěšná co se týče prodeje. Na několika deskách dělala společně s Patrickem Lindseym (známý jako Voodooamt – čímž vznikl projekt Monika Kruse @ Voodooamt). Díky tomu vzniklo další úspěšné album &quotPanorama&quota několik dalších desek, z nichž v současné době je aktuální &quotMonika Kruse@Voodooamt : Highway Number 4″.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*