Mindmap – Plochy

Projekt Mindmap poznám odkedy vydali ambientné minidemo a okamžite si ním získali nielen mňa, ale aj český časopis o tanečnej hudbe s názvom Bassline. O to viac som čakal od ich debutu. Dnes môžem poveda, že ma ani v najmenšom nesklamal. Ich CD sa totiž veľmi dobre počúva, čo vysvetľuje aj fakt, prečo vyšlo na značke Aferecords, sídliacej v talianskom Miláne.

HneĎ na úvod vás prekvapí, aký vesmír dokážu vykúzli zo svojich mašín Emil Mako a Igor Iliáš. KeĎ sa k nim pridá ešte speváčka Dana Mazalová je úspech skoro zaručený!
Mne to začiatku pripomínalo ranný Pink Floydu a ku koncu zase Jarreho, takže si možno poviete, že nepriniesli nič nové! Ja však hovorím, že to čo robia, zvládli dokonale a o to presne im aj išlo!

Na albume je desa výnimočne príjemných i keĎ miestami dos temných trackov, ktoré tak ako názov hovorí zlučuje motív zvukových plôch. Je to ako rozprávka na dobrú noc, z ktorej vám síce na začiatku bude nabieha husia koža po chrbte, ale v závere sa zápletka rozuzlí a vy budete radi, že toto CD zdobí vás domáci archív.

O tom, že autori nenechali nič na náhodu svedčí aj fakt, že sa produkcie ujal známy dnb producent Peter G. Hawkens. Akoby toho ešte nebolo dos, pridali jeden remix aj legendárni banskobystrickí Ear drum Kru. čo doda?

Ak ste sa teda rozhodli vypoču si Mindmap, urobte tak na internetovej stránke vydavateľstva Afe records – www.aferecords.com
Ak nie! Pripravili ste sa o jeden veľký zážitok!

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*