London Elektricity : Profil

Je mlhavý letní večer v červnu 2002 a Tony Colman aka London Elektricity hluboko v londýnském studiu právě zažívá dúležitou událost – jeden z těch typických momentú, které otvírají novou kapitolu vašeho života. Legendární zpěvák Robert Owens právě poprvé improvizuje do tracku ‘My Dreams’ a najednou svým silným hlasem vyhodí monitory a pak celý proud. &quotKdyž Robert přiletěl, říkal, že je velmi nervózní, vzpomíná Tony. Owens nekecal. Stát u zrodu alba „Billion Dollar Gravy“, které o rok později vzbudilo na scéně a v médiích tak obrovský rozruch, muselo být i pro osobnost takového kalibru vzrušující.
Osobitý funky zvuk London Elektricity má své opodstatnění. Tony Colman koketoval s živou hudbou a jejím spojením s elektronikou odjakživa. Od doby univerzitních studií hrál na piáno a na kytaru, chvíli dokonce vyučoval zpěv a v pětadvaceti založil celkem úspěšnou jazz-funkovou kapelu Izit. Po několika letech nahrávání a koncertování s touhle partičkou nastalo v Londýně hardcore a jungle šílenství, a když se k Tonymu se dostalo Goldieho album ‘Timeless’, byla mu v tu ránu jeho budoucnost v drum´n´bassu naprosto jasná.

V roce 1996 Colman založil s Chrisem Gossem label Hospital a společně začali také tvořit. Vydali spoustu singlú pod rozličnými pseudonymy, ale až skladba „Song In The Key Of Knife“, pod kterou se podepsali jako London Elektricity, jim přinesla první uznání. Další velký úspěch se dostavil s debutovým albem „Pull The Plug“ (1999), které je dodnes považováno za jednu z nejzásadnějších drum´n´bassových desek vúbec. V době, kdy britské parkety ovládaly temné bicí a zlověstné synáky, totiž vneslo na scénu svým optimistickým zvukem potřebné oživení a položilo tak základy liquid funku, který je dnes tak v kurzu. Od tohoto momentu London Elektricity šířili svou hudební filosofii po celém světě – Tony začal hrát ve všech významných klubech v Británii i mimo ní, Hospital Records najednou vydávali pecku za peckou, „vychovali“ talentované nováčky High Contrasta a Cyantific a aby toho nebylo málo, jejich label party ‘Hospitality’ v londýnském klubu Herbal se staly nejvyhlášenějšími liquid funkovými mejdany na scéně.

Chris se musel zaměřit na chod stále úspěšnějšího labelu Hospital a tak se loni London Elektricity přeměnili na Tonyho one man projekt. Jeho první sólový kousek „Cum Dancing“ dal tušit, že tahle podoba za tou púvodní vúbec nezaostává. Ba naopak. Tony s pomocí Roberta Owense a několik dalších neméně známých osobností posléze nahrál album „Billion Dollar Gravy“, které bourá hudební žebříčky, cloumá tanečními kluby.. London Elektricity a Hospital právě teĎ zažívají největší slávu. Tony navíc múže zúročit své zkušenosti s živým hraním v projektu London Elektricity live – v několikačlenné kapele, která prý předvádí tu nejhustší drum´n´bassovou šou. Na Cosmic Trip sice přijede Colman sám, ale i tak to bude stát určitě za to 😉

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*