Kráľ popu skončí pod mostom!

Rytmus, nepochybne najkontroverznejšia postavička slovenskej hudobnej scény, tentokrát skutočne zabil. Umelec obletovaný fanúšikmi, roky zabývaný na špičke slovenských hitparád, už onedlho rozloží svoju aparatúru pod mostom Lafranconi. Na vlastné oči sa môžete prísť presvedčiť už 12. mája, kedy sa v Bratislave začne Music City.

Päť ročná tradícia Music City ukáže už v Bratislave, že koncertom dodajú poriadne grády nečakané miesta. V prípade Hlavného stagu pôjde o umiestnenie pod mostom Lafranconi. Od tretej hodiny poobede na tomto pódiu vystúpia jedna po druhej kapely Lavagance, Puding pani Elvisovej, Hex, Vidiek a na záver ako čerešnička spomínaný Rytmus & Kontrafakt.

Neštandardné miesto získa na atmosfére o to viac, že túto lokalitu dotvárajú pravé graffiti a street art. Umenie sa tu rovnako spája aj s historickým pozadím vzniku a pomenovaním mosta. Vzniklo trochu neštandardne, navyše skomolením mena talianskeho vedca, staviteľa a architekta Enea Grazioso Lanfranconi. Ten pôsobil v Bratislave v druhej polovici 19. storočia a zaoberal sa ochranou pred záplavami a mapovaním vodnej cesty po Dunaji. Okrem toho bol patrónom umenia, pričom časť svojej zbierky venoval bratislavskému mestskému múzeu. Toto gesto mu zabezpečilo večnú slávu v podobe pomenovania mosta. Škoda len, že nepozornosťou zainteresovaných sme si vedca uctili skomolením jeho priezviska. Po správnosti by sa spojnica brehov Dunaja mala volať Lanfrankoni.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*