ELEKTRA Účko, 5.3.2004

Line up:
23:00-01:00 Denia
01:00-03:00 Electric Indigo
03:00-05:00 Biji

Electric Indigo

Djka, producentka, skladateľka, ale predovšetkým žena Electric Indigo. Túto obdivuhodnú ženu ste mali možnos vidie aj v bratislavskom klube Elam, kde možno niekoho mohla zmias svojim elegantným podaním inteligentného techna, ale pri hlbšom ponorení sa do jej rytmov bol harmonický súlad nových zvukov len pridaná hodnota k starej dynamike techna.

Nečinnos alebo nedostatok motivácie nemožno tejto selektívne činnej a široko rozhľadenej Viedenčanke s najlepšími kontaktami vytknú. Popri projekte Female:Pressure zvládla mnoho vystúpení v kluboch vo vyše stotridsiatich mestách; tridsiatich krajín. Okrem toho vydala pätnás platní, vyštudovala lingvistiku, zaujíma sa o umelú inteligenciu a archeológiu. V medzičase pracovala ako producentka, djka v rozhlase a televízna redaktorka. Spoznala nemeckú scénu v čase, keĎ sa techno písalo s tromi K. DJ Hell dostal Susanne na Hardwax, vychytenému berlínskemu vydavateľstvu všetkého z Chicaga, Detroitu a periférie devädesiatych. Susanne: &quotZo začiatku som vôbec nevedela mixova a cvičila som naostro pred obecenstvom, čo bolo dos hrozné. Hranie v týchto podmienkach mi umožnilo prístup k najlepším platniam, čím som zároveň získala najlepšie referencie. Po troch rokoch tréningu prežitia medzi Hardwaxom, vystúpeniami a hotelmi bez teplej vody sa Suzanne vracia do Viedne. &quotTu zo mňa konečne opadlo pracovné napätie, začala som si opä kupova pekné šaty, šminkova sa, atĎ… Jednoducho dohnala som všetko to, čo mi v Berlíne unikalo.
Popri tom som naĎalej hrala, robila vlastné veci, zbierala skúsenosti v telke vlastnou ambicióznou hudobnou a informačno-tehnologickou reláciou a vytvorila fungujúcu databázu tristo adries z celého sveta od Afriky až po Antarktídu. Na začiatku som stretala ľudí, o ktorých som vedela že sú na úrovni a v pohode. Od týchto som dostala tipy aj z oblasti hudobných žánrov, mne spočiatku nie úplne blízkych. Nešlo o to, či púšajú veci, pod ktoré by som sa sama podpísala, napríklad ľudia hrajúci trance. Domnievam sa len, že ak niekto počuje skladbu, prečíta si článok a potom mi pošle mail – potom je za tým všetkým seriózny záujem. To je pre mňa kritérium skutočnej ambície, ktoré nemôžem ohraniči nejakým štýlom či žánrom, tak isto ako si nemôžem od každého vopred vypýta namixované cédečko. Postavím sa za projekt, no nie za každého dídžeja, vonkoncom a vôbec. ¼udia začínajú niekedy dos divnou hudbou, zbierajú skúsenosti, stávajú sa ostrieľanejšími. Chcela by som len ukáza, že sa vyskytuje veľa mladých žien s ambíciami v oblasti elektronickej hudby.”

V r. 2000 bola jedným z lektorov Red Bull Music Academy v Dubline, kde prednášala o internete a jeho použití v hudobnom priemysle.
V r. 2002 začala intenzívnejšie pracova na hudbe a nová spolupráca s najzaujímavejším viedenským e-huslistom Mia Zabelkom dostala názov „Electric Violin meets Electric Indigo.“
Na konci mája 2002 bola Elecric Indigo pozvaná hra na hlavné pódium na Detroit´s Electronic Music Fest

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*