DJ Vectif : Rozhovor.

Mezi svoje skladby si zařadil převážně pecky z britské produkce. Kde nakupuješ desky a jaké máš oblíbené labely?
– V Praze již mnoho desek nenakupuji, většinou si je objednávám přes internet. Dostávám také hodně promo desek a to přesně těch, o které nejvíce stojím, takže ani moc shánět nemusím. Pokud jde o labely miluji celou produkci partičky okolo Swagu, tzn. Swag, LHB, Funknose, Swagrecords.com, Pirate Radio a pak odnože jako Wiggle, Eye 4 Sound. Z amerických je to pak Siesta, Tango, Gourmet…je toho opravdu hodně, ale jednoznačně vede Swag a Londýn.

A co nový singl on Dje Brauna – Bubák? Hraješ ho i v klubech? Jaký má ohlas?
– Bubák je super, také mi ho už někdo společně s několika dalšími deskami ukradl (Fuck Off, ty zmrde, co jsi to udělal!!!) Desku hraju a myslím si, že funguje naprosto spolehlivě. Pochvalně se o ní zmiňují i lidé z venku, např. Asadu Rizvimu se líbí moc a to už asi něco znamená.

Nedávno si absolvoval vystoupení v Anglii. Kde jsi všude hrál a jak to probíhalo?
Hrál jsem v klubu Trafik v Londýně, měl jsem hrát ještě v baru jménem Fuel, ale kvúli obrovské dopravní zácpě jsem se tam vúbec nedostal. Dále jsem hrál na rádiové stanici Worldwide FM. To bylo super. Jinak trošku zklamání, tak nějak celkově, ale to je proto, že celá scéna se už posouvá od hudby někam úplně jinam.

Co plánovaná cesta do USA? Už se armáda s Georgem rozhodli kde jim budeš hrát?
Odmítl jsem vystoupení v Bílém domě, kvúli nedostatečným chemickým podmínkámJ
Potvrzená mám dvě hraní v Chicagu v červenci, agentura chtěla sehnat ještě něco navíc, ale pozastavil jsem to, protože jsem se stále nerozhodl, jestli tam vúbec chci. Nesnáším letadla, prostě jim nevěřím a představa, že bych pak létal ještě po USA je pro mne opravdu noční múra. Jediný dúvod, kvúli kterému bych letěl je setkat se s pár lidmi, které znám jen z mailu a z telefonu. Jinak je to jen další mejdan.

Spolu s Maniem vytváříš program klubu Radost FX. Jak dlouho už jsi u kormidla a které akce patřili k těm nejvypečenějším?
– U kormidla jsem od září 2001. Vypečených akcí bylo dost, řada akcí pro klienty, řada pro návštěvníky, opravdu mi to hodně splývá, navíc mám tolik práce, že se nemám moc čas ohlížet dozadu, takže snad jen z poslední doby to byla Wild and Fresh &quotHow Fa Will You Go”, múj Deep Freezer Geezer s Eddie Richardsem, samozřejmě Robodisco atd.

Chystáš nějakou další specialitu?
– Budu hrát squash, grilovat, taky vydám track s Gideonem Jacksonem a nechám někde zahrát Alfonsa.

Manio je také DJ, ale navíc ve volném čase utíká za kolegou Da Rodmannem a skládá a skládá vlastní pecky. Neláká tě to také? Zkušeností máš na rozdávání tak co s tím bude?
– Už se na tom pracuje, mám nějaké nabídky od známých z venku, že mi s tím pomúžou a bude to asi jedniná cesta, jak to zrealizovat, protože v Praze se k tomu vúbec nedostanu. Mám jet zase do Londýna, potkat se s Harisem a Gideonem a něco dát dohromady. Uvidíme, nemúžu stíhat všechno. Je to jako honit Alfonsa po poli.

Léto se blíží a festivaly klepou na dveře. Stejně jako ECA i ty obrazíš nejeden z nich. Které to letos budou?
– Ani nevím. Zatím mě bookoval jen Jirka Pokorný na Creamfields, sami si pak s Lucasem z Roxy chystáme na léto pár venkovních poloprivátních akcí, kam přijedou např. Eddie Richards a Gideon Jackson. Snad se ještě někdo ozve, festivaly mám rád stejně jako Alfonso.

Good Luck a safe fuck
– Groovy, woe!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*