Dj Ogi – Profil

DJ OGI
Rijeka, Chorvatsko

Prvním kontakt s technem, koncem osmdesátých let mění Ogiho ve fanouška i sběratel techno music. Na chorvatskou scénu aktivně vstupuje v r. 1995 jako rezident DJ Clubu 82 v Novalje, kde organizuje první techno party na ostrově Pagu. Následujícího roku dostávají parties v Clubu 82 název Energetica a formuje se návrh na další parties a klubové večery.
Společně s DJ Renem zakládají organizaci Energetica Team. Až do roku 1998 sídlí Energetica Team v Clubu 82, každé léto pokračují v oragnizování akcí. Jejich spolupráce vrcholí rokem 1998, kdy uvádějí pořad o elektronické hudbě Energetica Music, vysílaný Radio DJ Crikvenica. Poté, co se pořad přestal vysílat a došlo ke stagnaci ve vývoji techno scény v Chorvatsku, Ogi pokračuje v samostatné promotion techno hudby a jeho jméno se objevuje v souvislosti s pořadem Emisija X-Music na rozhlasové stanici Radio DJ Crikvenice, se kterým stále spolupracuje. Stejnojmenné vysílání startuje v r. 2000 s novou tváří, v čele s Brunou aka Koma, který v té době spolu s Ogim tvoří osu Energetica Teamu. Ogi za pomoci svých spolupracovníkú organizuje řadu parties ve snaze, co nejlépe propagovat techno v Rijece. často hostuje na mnohých parties v Chorvatsku, v české republice a ve Slovinsku. V r. 2001 poprvé vystupuje v Rakousku a téhož roku spolu s Energetica Teamem, který má už kolem 20 členú, organizuje velkou letní techno party Exotica v okolí Rijeky. Následuje akce Beatology a Ogy se připojuje k organizaci Beatbull z Puly, jež je jednou z nejlepších organizátorú parties na území Istrie a Primorie. Koncem roku 2001 Ogi pravidelně hostuje na parties v Chorvatsku a Rakousku, jeho jméno je nerozlučně spojováno s Club Fun Academy v Rijece. Rok 2002 je pro Ogiho ve znamení počátku vlastní produkce, jako DJ často hraje v opatijském discoclubu Colosseum na parties pořádaných Beatbull a Energetica.
Zároveň se pilně věnuje vlastní produkci, spolupracuje s DJ Carl Maxem, vydali skladbu Energetica na dvoj kompilaci Transcontinental na pražské značce TechEx. Koncem roku 2002 vystupuje Ogi v Itálii, Bosně a Hercegovině.
Výsledky nejnovějších produkčních pokusú se objeví jako Apocalyptic a Latest Findings na LP Planet Rhythm 007 a skladba Sinus na Compound 026, obě vydává Ogi společně s Carl Maxem v březnu 2003.

Discography:
Ogi & Carl Max – Energetica (V.A. “Transcontinental” LP, TechEX Rec. 003)
Ogi & Carl Max – Apocalyptic (V.A. “Latest Findings” LP, Planet Rhythm Records 007)
Ogi & Carl Max – Sinus (Carl Max “Concept of my life” EP, Compound 26)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*