DJ Carlo a jeho najnovší set a starší rozhovor o začiatkoch a hudbe.

Nie každý sa môže pochváliť, že djingu sa venuje už 35rokov. DJ Carlo má však to štastie. House music sa venuje od roku 1994. Od začiatku hrania sa venuje len vocal house, funky house, tribal, latino. Zahral si už aj za hranicami napríklad v australskom Sydney, či v Londýne, alebo na našich festivale Pohoda festival a akciách Café del FUN.

Jeho najväčším vzorom je a bol od prvopočiatku Danny Rampling (Ex -BBC Radio 1). Z vydavateľstiev má najradšej Defected records, Oxyd,Z records, Subliminal, House work…

Vy ho môžete poznať najmä z Funrádia, no je aj pravidelný vymetač všetkých nielen vianočných podnikových parties. My sme si ho neraz vychutnali v kombinácií s Truhlíkom na nejednej klubovej house party. Že vie zahrať tak, aby vás roztancoval nás presvedčil aj v najnovšom sete, ktorý nám na počudovanie odporučil náš kamarát Radex z českej Breclavy.

Starší rozhovor s ním je tu:

1, Na úvod by som trochu hrabol do tvojej histórie. Veľa ľudí ťa začalo brať vážnejšie až od poslednej Pohody, kde si v stane Cafe del Fun urobil naozaj výbornú atmosféru. Ja viem však, že ste s Truhlíkom a Kokim odohrali na Silvestra mega house party v uliciach Bratislavy a pobehali takmer celé Slovensko. Načo som zabudol?
Ten spomínaný silvester bol dávno po Pohode :o))) lenže pár prívržencov danceflooru ma pozná už z čias, keĎ som začínal so zakladateľom DMC na Slovensku Petrom Groissom :o))

2, Cafe Del Fun sú dnes už zabehnuté večery v bratislavskom klubu Unique, kde sa hrá tebe blízky ľahší housík s funky nádychom a husiu kožu vyvolávajúce ženské vokály. Prečo práve tento štýl?
Sám si povedal, funky nádych, husiu kožu vyvolávajúce (nielen ženské) vokály…mám rád dobrú basovú linku a melódie :o)

3, Viem, že si si už zahral po boku slávneho britského Mikea Mondaya. Kto je teda tvoj najväčší vzor, s ktorým by si chcel hrať po jednom boku?
Môj jediný a stále trvajúci vzor je Danny Rampling (Ex BBC Radio. Síce som stál vedľa neho na jednom pódiu počas jeho vystúpenia, ale potešilo by, keby som s ním aj hral :o))

4, Rovnako slávny by očividne chcel byť aj kontroverzný slovenský raper Helico, s ktorým si koncom mája zahájil Axe love night tour po slovenských kluboch a diskotékach. Aké sú tvoje dojmy?
Dojmy z čoho? Ja sa cítim super :o)
Inak v prešovskom V clube bola dooos dobrá zábava. Až som takú ani nečakal :o) Vraj sa tam na house ľudia takto ešte nebavili. Helico dokonca improvizoval do jednej mojej funkovačky a ja som mu do toho scratchoval :o) dobre to znelo :o))

5, No vidíš, ešte vymyslíte novú fúziu hudby house+rap ? Podľa tvojho neprehliadnuteľného imageu by som povedal, že i starý zvodca. Sprej Axe je vo svete spájaný tiež hlavne so zvádzaním. Zaujímalo by ma teda ako si na tom ty s opačným pohlavím?
Milujem len jednu ženu :o)ona to vie:o)

Ďakujem za rozhovor.

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*