DIANA D’ROUZE

První krúčky na taneční scéně udělala v roce 1997 v Amsterdamu, kam odjela kvúli monotónnosti svého života v rodném Bytomu. Rychle pronikla do tajú hudebního světa a naučila se zacházet s gramofony. Poprvé si zahrála v amsterdamských klubech Roxa a Sinners in Heaven. Jednoho dne se ale sbalila a odletěla na Ibizu, kde její dobrodružství pokračovalo. Po počátečním neúspěchu se ale nevzdala a díky přátelúm se jí podařilo dostat se do klubu KM5, kde se zakrátko stala hvězdou nedělních večerú. Ibiza si zamilovala její energické sety a díky tomu se stala rezidentkou několika parties v nejlepších klubech na ostrově: nejprve v klubu Pacha Zenith a pak v Amnesii.

Po této etapě se vrací do Polska. Usadila se v Poznani, kde rozjela uměleckou agenturu Flying House Communications a začala organizovat sérii parties se zahraničními DJs na 18.patře Ekonomické akademie. Její inovativní, dovedně technicky poskládané sety, které vybízely k tanci, si oblíbilo zpočátku jen poznaňské publikum, později publikum z celého Polska. Diana se vyšvihla na vrchol žebříčku mezi nejlepší polské Dje a stala se neoddělitelnou součástí polské klubové kultury. Hrála po boku Djs typu Westbam, Carl Cox, Timo Maas, Paul van Dyk, Sven Väth, Chris Liebing, Marco Bailey, Rush, Marco Lenzi nebo Marco Nasty. Navíc žádný techno festival v Polsku, vč. Slavných Creamfields, se bez ní neobejde.

Spousta polských Djs jí múže závidět to, jak reprezentuje Polsko na mezinárodní scéně, zejména v MaĎarsku, česku, Chorvatsku, Holandsku, Španělsku a Slovensku, a to vždy v nejlepší formě. Je rezidentkou Mayday festivalu. Na jaře 2005 si zahraje jako jediný zástupce Polska na Mayday v Budepešti, a to již po třetí, a kromě toho bude reprezentovat Polsko na Mayday 2005 v německém Dortmundu. Kromě toho se bude účastnit velkého německého festivalu Nature One.

V jejím stylu se míchá pumping techno a tribal, ale v současnosti jsou její energické sety čistší a je zřetelná fascinace progressive soundem vybízejícím k taneční extázi. Její sety jsou místy agresivnější, což je ale vzápětí vystřídáno měkkým vokálem, či trancovou melodií.

Vloni se umístila na 7.místě v žebříčku DJs v polském Laife magazine.

1. Ahoj, první otázka se týká tvého uměleckého jména – proč sis vybrala jméno Diana D´Rouz?:)
No, je to celkem dlouhá historie. Rouz v holandštině znamená rúže. Mě se vždycky říkalo „black rose“ – černá rúže. K černé rúži se váže taková pověst, že jednou žil zahradník, který pěstoval černé rúže. Uměl to jediný na světě a když zemřel, vzal si své tajemství do hrobu a nikdo jiný pěstovat černé rúže neumí…No..proto jsem tak speciální .. hahaha..

2. Zkus se nám trochu představit – jak dlouho hraješ, jak ses ke hraní vúbec dostala, styl, který hraješ…
Všechno to začalo před 7 lety, kdy jsem objevila taneční scénu. Změnilo mě to v neustále pařící bytostJ Brzy jsem se ale rozhodla koupit si gramce a zkusit začít hrát. řekla jsem si, když to zvládnou chlapi, tak i já. Co se týče mého stylu, je to mix pumping techna a tribal, ale v současnosti v mých setech múžete stále jasněji slyšet mou fascinaci progressivem. Mou hudbu je těžké škatulkovat, protože v mých setech se občas dost tvrdé až agresivní beaty střídají s měkkými vokály, tranceovými melodiemi a pozitivní tribal mezihrou a progressive house tóny.

3. Na začátku dubna sis zahrála v čR a opět sem zavítáš 13.8. na festival Sony Ericsson Hradhouse. Co si myslíš o českém publiku? Je nějaký rozdíl mezi českými a polskými clubbery?
české publikum mám hodně ráda, lidi jsou fakt cool, milují parties, pěkně tančí a myslím, že velká část z nich má docela přehled o hudbě, kterou poslouchají.

4. Co víš o festivalu Hradhouse..slyšela jsi o něm něco?
Tuto akci znám z tisku a slyšela jsem o ní od mých přátel, kteří tam v předchozích letech zavítali, že je to velká akce v čR. Je to pro mě čest, že na festivalu letos vystoupím.

5. Co múžeme očekávat od tvého setu?
Nikdy nemám dopředu nachystaný set, je ale jisté, že bude hodně groovy, energický, pumping, latino tribal..

6. Pamatuješ si svou první velkou akci? Jaké to bylo? A kterou akci považuješ za nejlepší, na které jsi kdy hrála?
No..moje první velká akce byla v klubu Roxy v Amsterdamu. Je to už hodně dávno. Moc si toho už nepamatuju, byla jsem hodně nervózní, třásly se mi ruce… Mezi mé nejlepší hraní patří akce Mayday v Polsku, MaĎarsku i Německu. Mám tam obvykle své obecenstvo, které tam za mnou cestuje. Mám ráda hraní na velkých akcích.

7. Pocházíš z Polska – popiš nám, jak vypadá klubová scéna v Polsku, oblíbené hudební žánry..
Polská scéna je velmi mladá, chybí tu dobří promotéři..Ale postupně se to začíná měnit a doufám, že tu taky budeme mít tolik dobrých akcí, jako máte u vás v čR. Co se týče stylu, převládalo techno, ale poslední dobou roste obliba progressive soundu. Nicméně zústává spousta příznivcú technaJ

8. Co posloucháš doma?
Nejraději odpočívám po rušných víkendech. Poslouchám chill out a když řídím, tak si naladím nějaké radio.

9. Plánuješ věnovat se i vlastní produkci, založení labelu apod.?
Momentálně pracuji na vlastních skladbách (techno) a do budoucna plánuji založení vlastního labelu. Je dúležité mít vlastní produkci.

10. Jak trávíš svúj volný čas a chodíš do klubú jen tak “zapařit”?:)
Kromě hudby se věnuji hathha-józe a lyžování. Jinak ráda – když mám čas – vyrazím někam s přáteli, je to jiné, než když na akci hraju.

11. Na závěr tvá aktuální top 10:
1 Olivier Klitzing- Vivil-head 037
2. Dirty bass- Joujouka – Ascend rec
3. Matyn Hare- to the grim( Valentino Kanzani remix)-Tronic
4.Felipe & Nicolas Bacher- Thirty Six- Monoid
5. Guy Mcaffer- Urban Takeaway- Top Shelf
6. Dj electro one- Panama- rhythm convert
7.Hardcell& Grindvik-gain 03-drumcode
8. Kobaya- rosa salvahe-recon warriors
9. Guy Mcaffer -raw 006 –RAW
10. Pedro Delgardo- Metropolis-YIN YAN rec

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*