COSMIC TRIP : Profils.

ADVENT :

Projekt The Advent založili v roce 1994 Cisco Ferreira a Colin McBean. V jejich hudbě lze najít prvky rúzných stylú od elektra přes trance až k progresivnímu housu, takže někteří tvrdí, že tradiční techno „znásilňují“. Jejich diskografie je opravdu bohatá a všechna jejich alba jsou mezi odborníky velmi ceněna, a už se jedná o debutové Elements of Life z roku 1995, remixové Shaded Elements nebo zatím poslední – Recreations 3.A jak to všechno začalo?Cisco získal práci jako inženýr zvuku v Jack Trax Records brzo poté, co ukončil studia a prostřednictím svého zaměstnání se dostal do přímého kontaktu s produkcemi techno elity – Derrick Maye a Marshalla Jeffersona. Nahrávat začal v roce 1998 společně se C.J. Bollandem pod hlavičkou Space Opera, podepsal se i pod single Why Don´t You Answer, který vyšel u labelu Fragile. S McBeanem, populárním djem, který pracoval s Keithem Franklinem z Bang , se Cisco seznámil krátce poté.I když Cisco a Colin začali spolupracovat již v roce 1990, oficiální vznik The Advent se datuje k roku 1994, kdy se upsali labelu Internal Records. Jejich debut, již zmiňované album Elements of Life bylo kritikou oslavováno a označováno jako energický update púvodního techno soundu z Detroitu, svou pozici si upevnili druhým a remixovým albem, které vyšlo o rok později. Krátce po vydání A New Beginning v roce 1997, odešli k Northwest/BMG a jen rok poté vydali Kombination Phunk, ve kterém alternují púvodní věci s remixy. V roce 1999 McBean The Advent opustil, ale na kvalitě celého projektu se to nijak neprojevilo a Ferreira nepolevuje v produkování. Sám nyní provozuje řadu labelú, včetně Kombination Research & Alpha Recordings. Koncertuje doslova po celém světě a během letošního evropského turné navštíví mimo jiné I českou Republiku. V pátek 18. července vystoupí na Nescafé In Da Mix Stage letošního ročníku festivalu Cosmic Trip. Koogi/Wax

BAD COMPANY:

Hoši z Bad Company se proslavili hitovkou The Nine (BC rec.), po jejímž vydání je většina hudebních kritikú označila jako jednu z největších nadějí taneční hudby. čtyřčlenná partička vsak nespadla z nebe a před svým debutem pod hlavičkou Bad Company již za sebou měla řadu úspěšných počinú. Tak například duo Fresh and Vegas(singly pro labely Breakbeat Culture, Metro), Absolute Zero/Subphonics(spolupráce s Renegade Hardware) a konečně formace Future Forces(opět spolupráce s Renegade Hardware). Všechny jmenované projekty byly poměrně úspěšné, a tak po tom, co se chlapci spojili, to začalo být opravdu zajímavé. Po hvězdném debutu přišlo na řadu EP The Fear, na kterém najdete klasiku Four Days. Zajímavá je také spolupráce s Matrixem na posledním tracku tohoto EP – Jellyfish. Neopomenu ani příspěvek Iraq na kompilaci World of Drumandbass pro label Formation. O tom, jakou mělo jméno Bad Company váhu, svědčí nabídka spolupráce s legendární značkou Prototype. Špatná parta jí využila více než dokonale – vzpomeňte na jízdu The Pulse. Bez této desky se neobešla snad žádná jungleová párty ještě rok po jejím vydání a podle mnohých je to nejlepší release tohoto labelu vúbec, což není špatný výkon, koukneme – li se na tenký seznam interpretú, kteří dostali tu příležitost vydávat na Prototypu.

Ve stejném roce (1999) vyšel singl Seizure/Skin Tag na labelu Virus(doublepack Twisted), patřící terrible twinúm. Jednoznačně další bod pro Bad Company. Na desky od této party se nedočkavě čekalo a pokud se vám je podařilo sehnat (v té době u nás věc nemožná:), tvořily vždy vrchol setu. Další úder přišel na Traceově značce DSCI4. Singl Coma/Spraycan (jako každý singl doposud) posunul možnosti jungleu o něco dále. To už na svět prosakovaly zprávy o novém LP. Všichni netrpělivě čekali, diskutovalo se o tom, jestli se partě podaří udržet vysokou úroveň. Deska dostala název Inside the Machine a získala ocenění na Drumanbass Awards jako deska roku. Chlapci však nepřestávají pracovat a přibližně s ročním odstupem vzniká druhé LP, to dostalo jméno Digital Nation a ve tvorbě Bad Company představuje určitý zlom. Tranceové nálady, jemnější zvuky a nové postupy při tvorbě trackú. Hodně fanouškú tato změna zarmoutila, ale Bad Company dokázali zlým jazykúm, že jejich tvorba není jednostranná. Poté přišla trilogie Book of the bad. (hitovky The Voice, Dogs on the moon, Ladies of Spain nebo Miami Flashback).

Mezitím se ještě stačili hoši opět zapsat zlatým písmem do dějin jungleu hitem Planet Dust právě na Riderově Prototypu. To jistě není ani z daleka kompletní výčet tvorby této party. Určitě je potřeba alespoň se dotknout remixové tvorby Bad Company. Tak například remix asi nejúspěšnější hitovky Raye Keitha There´s something out there. Dále třeba remix Pressure Rise pro label Aspect, nikdy nevydaný a naprosto dokonalý remix pecky Sardines od formace Fortran(Ed Rush/Optical) na labelu Metro.(najdete ho pouze na kompilaci Level 01) Srdce každého stepaře jistě zaplesalo po vydání remixu klasiky Atlantis od Moving Fusion na labelu Ram Records. To už se dostáváme do nedávné minulosti, kdy před rokem právě na Ram records vyšla pecka Spacehopper, která se dostala do oficiální UK Chart! Pracovně jsem si tento track nazval Badcompanybodyrock. Nutno zmínit i sublabel BC rec. – Square One, na kterém právě vyšlo EP a který je vyhrazen pouze novým jménúm na poli D´n´B. Loni na podzim vy dali Bad Company své třetí řadové album s názvem Shot Down On Safari a jedná se opět o vcelku experimentální , trochu ulítlý, ale pořád hodně taneční počin.

Kromě producentské činnosti Bad Company vystupují v roli dj´s a hrají na všech významných parties v UK a vlastně po celém světě. Jejich kufry obsahují opravdu ty nejžhavější novinky, takže si přijdte 19.7. na teplický Cosmic Trip poslechnout, jak bude znít jungle zhruba tak celý příští rok…

JAMES RUSKIN

James Ruskin pochází z hrabství Hampshire ve Velké Británii. K elektronické hudbě dospěl prostřednictvím rozhlasových pořadú na rúzných britských rádio stanicích, později častými návštěvami klubú, s programem sestaveným převážně z progresivní hudby. Nestačilo mu však pouze pasivní konzumovaní výtvorú jiných a pouhá zábava, proto začal s DJingem. Pravidelná hraní v hlavním městě království na Temži přiměla Jamese spolu s nejlepším kamarádem Richardem Polsonem k opuštění rodného New Miltonu a na trvalo se přestěhovali do Londýna, kde v roce 1994 začali budovat studio.

Debutovali jako Void, hlavní vlnu útoku na mozky techno party people však začali až založením labelu Bleuprint v roce 96. Zlatá éra Blueprint trvá v podstatě dodnes. Začínali jako Outline, posléze se vrhli každý sám do vlastních produkcí. Na labelu dali prostor také Oliverovi Ho a James dvakrát spojil své myšlenky s kouzelníkem Anthony Childem (BP 007 a Surgeonúv label Dynamic Tension). Desky Blueprint si rychle hledaly cestu k posluchačúm a v roce 98 se na trhu objevilo první album Jamese Ruskina &quotFurther Design”, které zaznamenalo fantastický úspěch. Pro Jamese nastalo období tvúrčí a remixérské plodnosti proložené spoustou Djských vystoupení po celém světě.

Druhé album &quotPoint 2″ vydal James vloni u berlínského Tresoru a předvedl na něm, že se v žádném případě nehodlá zastavit na místě. Deska je stále na čelních pozicích žebříčkú hudebních magazínú a skladby z ní se hrají tam kde publikum zná kvalitní hudbu.

James Ruskin DJ je strújcem stálých změn, má rád divokost zkrátka chce, aby v setu o něco šlo. Sledovat Jamesovu hru prstú na korekcích je údajně svátkem a on sám přirovnává hraní z gramofonú k live performancím.

K posledním aktivitám Jamese Ruskina patří hlavně založení a vedení zcela nového labelu Coda, který se specializuje na produkce mladých nadějných producentú. Každá z dosud vydaných desek na Coda je ozvláštněna remixy například od Claude Younga nebo samotného Jamese.

Pro další info vyzkoušejte www.blueprintrecords.net.

PAUL DAMAGE

Paul se narodil v roce 1971 v severní Anglii a v pozdních osmdesátých letech započal svou hudební kariéru jako hiphopový dj. V roce 1990 odešel studovat universitu do Birminghamu, kde se nechal čím dál víc ovlivňovat evropským techno soundem. O rok později si otevírá vlastní klub s názvem &quotStuff and Nonsense” a právě zde pomalu poznává lidi, se kterými bude později formovat undergroundovou legendu – House Of God.

House Of God je světoznámý anglický klub, který nedávno oslavil své desáte narozeniny a právě Paul Bailey je vedle Sir Reala (Round Records/Kracktronic) nebo Surgeona (Dynamic Tension/Tresor)jeden z jeho púvodních rezidentních djú. Díky svému nezaměnitelnému stylu djingu, který nezapře hiphopové kořeny, si získal celou řadu následovníkú a příznivcú a i proto si jeho sety mohou fajnšmekři vychutnávat po celé Evropě a občas i v Asii. Dlouhý seznam míst, kde hrál zahrnuje dúležitá jména jako například Tresor (Berlin), Neue Heimat (Stuttgart), La Real (Spain), the Orbit (Leeds), Creation Tecnologiq, FGA, (Belgium), Doornroosje (Holland), KRD (Taiwan), Channel[V] (China) and Nox (Singapore).

Producentská činnost Paula Baileyho je také úzce spjata se jménem House Of God. Je totiž jeden ze spoluzakladatelú stejnojmenného labelu, ale nahrává i pro svojí vlastní značku &quot1881″, kterou odstartoval v roce 2002.

Na festivalu Cosmic Trip se Paul &quotDamage” Bailey představí českému publiku v sobotu 19.července na hlavním Nescafé In Da Mix podiu.

Paul &quotDamage” Bailey Discography:

HOG Records

Tina Never had a Teddy Bear E.P. – HOG # 666
Josie and her Beautiful Hair E.P. – HOG # 667
Clonus 001 E.P. – HOG # 668
Marigold E.P. – HOG # 669
Broken Mind E.P. – HOG # 670
Tina Never had a Teddy Bear – Remixes (including Surgeon remix) – HOG # 671
Illegal Cuts E.P. – HOG # 672
Sour Candy E.P. – HOG # 673
Lockdown E.P. – HOG # 674
Rooms of the Contagious E.P. – HOG # 675
Current Release – &quotKicking against the future” – HOG # 676

1881 Records

Fashon Arrest E.P. – EO01
Powers of X E.P. – EO02
Change the promise E.P. – EO03
Current release – &quotSending out an SOS” E.P. – E004

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*