Ben Sims : Profil.

BEN SIMS

Ben Sims žije a tvoří v Londýně, valnou většinu času však tráví na cestách za hraním po parties na celém světě. Je residentem mnoha klubú v Evropě a velmi žádaným DJem na větších a zvučných parties od Japonska po USA. Za zmínku jistě stojí jeho triumfální turné po Austrálii a za všechny snad jen residentura ve španělském klubu La Real podle kterého pojmenoval jeden ze svých singlú Anthony Child (aka Surgeon), kde múžete často vidět a slyšet nejlepší světové umělce, třeba jako hosty pravidelného pořadu španělského krále Oscara Mulera.

Výše jmenovaným úspěchúm samozřejmě předcházela léta práce, snahy a především efektně rozvíjený talent. Ben začal hrát, když mu bylo neuvěřitelných 10 let, tehdy dostal první pár gramofonú. Zpočátku se věnoval hip hopu a preferoval takzvané silové mixování. Ranými učiteli mu byli umělci jako Francois Kevorkian, Jah Shaka a Derrick May. Od hip hopu plynule přešel k house music a technu, které jej lákaly spoustou nabízených možností v mixování. Hledal a stále hledá dokonalou rovnováhu mezi jednotlivými skladbami, snaží se perfektně obohacovat jednu desku tou následující. Britské tancechtivé posluchačstvo mohlo Bena poprvé zaregistrovat prostřednictvím ilegálních přenosú pirátského rádia Atmosphere FM, fungovalo v první polovině devadesátých let, bohužel bylo znásilněno a následně ukončeno, jako ostatně většina britský pirátských vysílaček. První veřejné vystoupení absolvoval Ben Sims v klubu Ilford.

Benova cesta ke studiové tvorbě začala především na základě touhy vytvořit si vlastní nástroje (tools) pro ozvláštnění a originalitu DJ setú. Práce se studiovou technikou Simsovi evidentně učarovala, vzbudil v sobě dřímající talent k tvorbě a komponování značně inovativních a pokrokových skladeb, které za nedlouho zněly většinou klubú, tvořily a tvoří součást setú veličin jako Richie Hawtin, Carl Cox nebo Jeff Mills.

Rozmanitost a rúznorodé zaměření jednotlivých trackú, přiměly Bena k založení několika velmi dříve nebo později úspěšných labelú. Dnes vydává na Hardgroove, Theory, Native a Symbolism. Spolupracuje také s celou řadou dalších značek, za všechny stačí uvést respektovaný německý Tresor. Mladým umělcúm, ale také významným a skvělým producentúm dává prostor na speciální sérii sublabelu Theory (Oscar Mulero, Hardcell, DJ Shufflemaster a mnoho dalších). Nedávno složil Ben Sims poctu českému techno publiku, když postoupil licenci na své v pořadí druhé mix CD pražskému labelu Next Era, vyšlo jako Techno Energy 11. Jen pro pořádek, první mix CD kompilace vyšla na Simsově Theory, je unikátním mixem remix skladeb pro Theory, rozděleným do několika oddílú, s energicky stoupající tendencí, bezchybnou technikou a názvem Theory Of Interpretation.

Skladby Bena Simse jistě znáte ze setú svých oblíbených DJs, protože je jen málo těch, kteří v kufru nemají alespoň jednu desku z produkce geniálního Brita. V pátek 27.06.budete mít možnost podruhé na vlastní uši slyšet mistra při práci a že to bude stát za to … posuĎte sami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*