*BAŽANT POHODA 2003* – report – PRVÝ DEň

BAŽANT POHODA 2003
Trenčín – Výstavisko 18.-19.7.2003

PRVÝ DEň:

V piatok večer sadám do auta smer Trenčín a dúfam, že teplé počasie vydrží a prispeje tak k letnej festivalovej nálade. Pár kvapiek mi síce cestou čosi naznačuje, ale sú to len miestne prehánky. Pri vjazde do Trenčína zbadám na oblohe dúhu a je rozhodnuté…:-)

Zaparkujem a ponáhľam sa podľa plánku usporiadateľov smer hlavný vchod. Chcem stihnú The Cardigans. KeĎže som v Trenčíne na Pohode prvýkrát usúdim, že nasledova dav bude najefektívnejšie. Správna voľba. Cestou ešte narazím na bandičku už v tú dobu slušne spoločensky unavených mladíkov upozorňujúcich na seba skandovaním nie príliš motivačných pokrikov „anarchia…anarchia…“.
Za pár minút už stojím pred hlavným vchodom.

Som konečne vo vnútri a šup na hlavnú Bažant stage….keĎže je dos neskoro, chcem stihnú aspoň kúsok vystúpenia The Cardigans. Od ochranky sa dozvedám, že ešte nezačali. Víazstvo! čakanie si spríjemním ochutnávkami mäsových špecialít, ktorým sa nedá odola. Sú na každom kroku a vábia svojou prenikavou vôňou. Po výdatnej večeri zakupujem vodku (trošku väčšie množstvo než malé) a smerujem do davu, aby som čo najlepšie videla.

Je zhruba 22:30 a nie len ja som sa dočkala. THE CARDIGANS live !! Pódium zdobia svietiace lustre, ku ktorým sa pri záverečnej pesničke pridáva na pozadí čierna obloha s hviezdami. ¼udia skandujú, tlieskajú, pískajú, spievajú…..“love me love me pretend that you love me, leave me leave me just say that you need me… a Ďaľšie známe hitovky (erase&rewind, my favourite game…). Spievam a tancujem…..úžasný zážitok. Nádherná atmosféra.

Po koncerte sa vydávam na prieskum areálu. Začínam na samom konci areálu pri Kofola stage. HneĎ naproti stanové mestečko (s veselou a vtipnou, v rytme hudby sa vlniacou ochrankou). Chcem nakuknú ale blato ma odrádza. Všade naokolo sú stánky s jedlom a pitím a obrovské lavice na sedenie. Miesta na posed a odpočinok je tu dos. Presúvam sa Ďalej k budove Presscentra a k stánku Fun café. Hraje tu veselá hudba v podaní Carla z Fun rádia, ľudia sa smejú, bavia, popíjajú, tancujú. Fun café ma milo prekvapuje. Zotrvám len chvíľku a pokračujem v prieskume.

O kúsok Ďalej na seba upútava Kenvelo stage happy-housíkom a veselými všade naokolo tancujúcimi ľuĎmi. Remix M.Jacksona „Billy Jean“, ten večer nie naposledy, roztancuje aj mňa…pripomína mi to tu tak trochu stánok Merkurákov na Summer of Love. Tiež je tam vždy absolútna pohoda…

Pomaly sa odoberám k naproti stojacim prepojeným halám, Smint a Durex stage. Tu si nechcem necha ujs James Ruskina a Slam Djs. Teplo, vlhko a zlý vzduch pri vchode na Smint stage ma trochu odrádzajú, ale po chvíľke si aj ja zvykám. Nič iné mi neostáva….pokiaľ chcem poču a vide. Bavím sa, tancujem, stretám známe tváre…laser dotvára nádhernú atmosféru. O J.Ruskinovi sa toho popísalo veľa. Skvelý producent, výborný techno dj. Dnes na Pohode, zajtra v čechách na Cosmic Tripe. Reporty neklamali. Nesklamal ani mňa.

Sú asi 3h. ráno a ja sa presúvam hľada známych opä k stánku Fun café. Ten sa stáva ten večer našim strategickým bodom. A zjavne nie len našim. Víta ma „Billy Jean“ už po druhýkrát…tentoraz v podaní neúnavne mixujúceho Carla z Fun rádia. ¼udia tancujú doslova s rukami nad hlavou. Nachádzam miesto na posed, odpočinok, na špeka. Vonku je nádherne teplo. Dívam sa na oblohu, relaxujem, sumarizujem. Nádherný, POHODOVÝ večer !!

Vôbec sa mi nechce z Trenčína odís. Silicone Soul milujem. Dávam inštrukcie známym, aby ma v sobotu ihneĎ informovali.
Svoj najväčší zážitok však už mám za sebou. A nie len za ten organizátorom ĎAKUJEM !!

Respect2: The Cardigans !!
Respect2: Michal Kačšák & pohoda team
Respect2: Peter….za rannú pomoc
Respect2: všetkým, ktorí to dočítali až do konca

Pripravila: Silvia*

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*