THE PANACEA (Ger) vystúpi v Bratislave!

Nemecký producent z Berlína, kráľ temnôt, hard-dark dnb po dlhej dobe navštívi Bratislavu aby prvého júna zahral masívny dnb/hardcore/techno set v klube MMC. Naposledy v Subclube a Dopleri boli jeho vystúpenia neopísateľné, vždy zahrá inak a výsledkom je nezabudnuteľný zážitok z poriadnej terapie. Nevieme sa dočkať až to rozbalí a dokáže, že je King of Therapy Sessions!

Soundcloud www.soundcloud.com/positionchrome

Profil na Nudance.sk http://www.nudance.sk/sk/producenti/panacea

PREDPREDAJ v sieti TICKETPORTAL
http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=16854

[ PRSPCT / Position Chrome / Therapy Sessions ]

AC Slater – Passion (The Panacea remix)
http://www.youtube.com/watch?v=TjUttMnc_nU

Biografia

Pod pseudonymom Panacea sa ukrýva Mathis Mootz, nemecký producent z Berlína. Počas dlhých rokov na scéne zdokonalil a vyvinul svoj drum and bassový štýl. Panacea je synonymom pre digitálnu eufóriu, sampluje a spája rôzne prvky hardcore techna, drum and bassu, ravu, či industriálneho zvuku, čím vytvára silný, explozívny zážitok.

Ako dominantná tvár nemeckého labelu position Chrome, vydal od roku 1996 viac ako 25 EP a 6 albumov. Jeho debut ‘Low Profile Darkness’ bol dovtedy jedným z najvplyvnejších výtvorov a dosiahol ním obrovský úspech, o čom svedčí 12.000 predaných kópii. Bol podporený žánrami ako industrial, goth a punk, skutočne to bolo Ground zero pre tvrdú hudbu, ktorá mala prísť po tom. Technom a hardcorom ovplyvnené bolo EP ‘Twisted Designz’, hop-hopovo-bassový základ malo ‘German Engineering’ & ‘Underground Superstardom’ ako aj experimentálna ‘Architettura’ a v roku 2010 vydané impozantné EP ‘Chiropteran’

Jeho experimentálne, elektro a neoindustriálne beaty boli vyprodukované pod prezývkami Squaremeter, Disorder, Kate Mosh, Radar, and Warfare. Projekty boli podporené a vydané na labeloch Mille Plateaux, Ant-Zen, Hands Productions, Caipirinha, Ambush, Ad Noiseam, Kniteforce, Intransigent, Outbreak, Offkey, LB, Prspct, Position Chrome a Freak Recordings.

Position Chrome

S vyše 80timi releasmi umelcov ako The Panacea, Alec Empire, Techno Animal, Limewax, Counterstrike, Dylan, The Sect, Current Value, Audio and DJ Scud je od roku 1996 Position Chrome jedno z najdlhšie fungujúcich a najvplyvnejších drum and bassových labelov a je notoricky známe ako jedno z najtvrdších. Tento label vždy kombinoval žánre do divokých mixov od dnb, techna, idm, hardcoru až po breakcore. Label začínal pod názvom Chrome a po prvom release “Initiating Position Chrome” (PC018) vzniklo Position Chrome ako divízia Mille Plateaux and Force Inc. Pôvodne sa mal zameriavať na freestyle/trip-hop, ale čoskoro zmenil smer k hardcoru a dnb, keď sa im upísal v auguste 1996 Panacea. K míľnikom vydavateľstva patrili EP “Tron” a “Low Profile Darkness”, za ktorými stojí Panacea. Svojím jedinečným soundom dodnes ovplyvnil množstvo umelcov v hudobnom priemysle.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*