Fatboy Slim, Disclosure, ale aj Roland Kadela, to je náš výber dj setov na víkend.

Ak je hudba váš neodmyslitelný spoločník na tieto dni. Skúste si náš výber na tento víkend. Je tu nahliadnutie do djského kufra Disclosure, ale aj Fatboy Slim a jeho Lockdownmix špeciálne pre všetkých, čo su zamknutí doma. Za Slovensko to na dnes je košická stálica Roland Kadela, ktorý robí djing od roku 1996 a jeho mixovaný set zo dňa 2.4.2020, ktorý nám spravil úplne najväčšiu radosť. Roland nahráva každý deň, takže ak sa vám set bude páčiť, sledujte ho na jeho Mixcloud profile. Viac o ňom aj pod mixom.

Roland Kadela

Roland Kadela (working promotion) sa narodil v roku 1972 v Košiciach. Od malička bol rodičmi hudobne vedený, čo sa aj prejavilo v dospievaní, keĎ ho zaujala práca dj-a. V svojich osemnástich rokoch sa tomuto začína venovať profesionálne. Až v roku 1996 sa spolu s Martinom Haberlandom stáva rezidentom v Joys Clube (Košice). Stávajú sa priekopníkmi underground music na Východnom Slovensku. Tu obaja nachádzajú čaro v house a techno hudbe. Stávajú sa hosťami rádií (Fun radio, Top radio, Flash radio, radio Východ, Kiks radio) aj lokálnej Tv Naša.
Hudobne sa Kadela stále viac profilu techno smerom, pričom ho ovplyvnili take mená ako Schumacher, Hertz, Cox, Heil, SvenVath, jeho priateľ Rafael z Holandska… Venuje sa aj producentskej praci a produkuju ako duo Working Hands remixi me košickú rapovú kapelu NNP 3 remixy, ktoré vychadzajú aj na vyniloch v Nemecku. V súčastnosti sa venuje okrem djingu aj svojej vlastnej produkcii. Výber party, clubov a mien s ktorými hral je dlhý a tažko zkompletizovateľný, tak len to čo si spomína… Rezident…. Joys Club, Vyagra, Supalova club, Arzenal.

Za značkou Disclosure sa skrývajú bratia Lawrenceovci z mestečka Reigate v anglickom Surrey. Mladší Howard má iba devätnásť, Guy je len o tri roky starší, no už v tomto mladom veku sú Disclosure považovaní za žiarivé hviezdy súčasnej tanečnej scény. Ich spojenie tanečných rytmov garage či house s chytľavým popom prerástlo na Ostrovoch až do Disclosuremánie, ako označili rozruch okolo mladej dvojice v magazíne NME. Ich prvé single pochádzajú z roku 2010, prvé dve EP Carnival a The Face vzbudili pozornosť v britských rádiách, pričom rešpektovaná DJ-ka BBC Radio 1 Annie Mac označila duo za Best Breakthrough Act pre rok 2012. Tanečné skladby nenechali chladnými ani fanúšikov, pesnička Latch z októbra 2012 sa vyšplhala na jedenáste miesto v singlovom rebríčku a ich debutový album Settle z minulého roku sa hneď po vydaní dostal do čela albumového UK Charts. Zatiaľ asi najúspešnejší singel White Noise triumfoval v rebríčku UK Dance Chart. Settle bol nominovaný na Grammy za najlepší Tanečný/Elektronický album, na prestížnu Mercury Music Prize pre najlepší britský album a skupina získala aj štyri nominácie na Brit Awards 2014, ktoré budú rozdané vo februári. Pitchfork albumu Settle udelil v desaťbodovej škále 9,1 bodu a napísal, že ide o brilantný debut. „Duo nahralo určite nielen najlepší album roka, ale postarali sa aj o jeden z najpresvedčivejších a najpremyslenejších debutov v hocijakom žánre nedávnej minulosti.“ Viac o nich tu https://bajkonur.info/mp3/disclosure-live-na-bazant-pohode-2014/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*