Takaaki po kolumbijskom turné príde vo štvrtok 13 ku nám. V rozhovore hovorí o tom, ako je v Japonsku zakázané tancovať.

Priekopník japonského techna Takaaki Itoh práve cestuje po kolumbijskych mestách. So svojim setom už navštívil Medellín známy vďaka Escobarovi a seriálu Narcos, chystá sa do miest Armenia a Bogota. Potom smeruje Slovensko. Pred nemeckým Berlínom, belgickým Gentom a ruskou Moskvou si tak spraví zastávky v Bratislave a Košiciach.

Pre kolumbijský web https://medellinstyle.com/ sa Takaaki pri príležitosti jeho hrania na festivale Freedom2020 vyjadril, že : “V Japonsku existuje zákon, ktorý hovorí o tom, že ľudia nemajú dovolené tancovať v kluboch. Keď príde polícia do tanečného klubu, aby overila dodržanie zákona, musí DJ prestať hrať a ľudia tancovať. Pravdupovediac polícia sa o to moc nestará.

Takaaki tiež v rozhovore prezradil, že jeho prvá platňa bola Polygon Window – Quoth a tiež, že sa mu páčia hlavne bubny bez ohľadu na to, o aký žáner ide a či to znie mäkko alebo tvrdo. “Kľúčom pre jeho hudbu je harmónia, ktorá sa vytvára pomocou veľmi jednoduchých zvukov. Pre mňa je dôležitá melódia, syntetizátor a basová línia. Aby som povedal pravdu, myslel som a cítil som, že techno má o tom veľkú možnosť. “

Taku, ako ho voláme môžete vidieť naživo vo štvrtok 13.februára v bratislavskom klube Wax a 21.2.2020 v košickej Tabacka Kulturfabrik na akcii Ugly Beach. Bratislavská akcia má názov Druhé Sväté a za veľmi slušných 5 euro vstupného ponúka aj djov MATWE , UMA DURMAN a INKWALL. Viac o akcii aj na stránke eventu https://www.facebook.com/events/2672048149575843/

Takaaki Itoh má u nás základňu už viac ako 15 rokov a pravidelne tu vystupuje v rámci svojich európskych turné. Vidieť ho môžete často po boku djov ako Toky a Dalo. No v mladosti naňho zapôsobili hlavne producenti ako Jeff Mills, Sven Väth a Derrick May. V roku 1994 začal vo svojom rodnom meste organizovať prvé techno parties, od roku 1996 úspešne produkuje vlastnú hudbu. V roku 1999 sa prvý krát predstavil u nás na Slovensku. Veľmi rýchlo sa stal žiadaný a uznávaný po celej Európe. V súčastnosti má za sebou viac ako 50 trackov na rôznych Európskych labeloch ako napríklad : Tsunami, Warm Up, Theory, MB Selektions, Integrale Muzique a vystúpenia po celom svete. Nedávno bol v Kolumbii na turné s Oliverom Ho a dokončuje material na wols4.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*